magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Čítajme si 2014
@ Kultúra -> Literatúra      May 29 2014 - 05:26 GMT

Knižnica pre mládež mesta Košice aj tento rok podporí projekt „ČÍTAJME SI...“, ktorý už po siedmykrát úspešne organizuje Linka detskej istoty pri SV pre UNICEF.  

Ide o čitateľský maratón, v rámci ktorého sa deti pokúsia o prekonanie minuloročného celoslovenského rekordu, ktorého sa zúčastnilo až 36 321 detí vo veku od  6 až 15 rokov, kým v roku 2012 ich bolo 35 542.

Snahou organizátorov akcie je zapojiť čo najväčší počet detí do aktivity, ktorá im poskytuje činnosť vo chvíľach voľna, podporuje ich fantáziu a prehlbuje cítenie. Do podujatia sa zapájajú knižnice a školy po celom Slovensku s cieľom motivovať k čítaniu kníh a k pravidelným návštevám knižníc. Aktuálny 7. ročník projektu bude prebiehať vo štvrtok 5. júna 2014 od 9.00 do 15.00 hodiny a tvárou projektu je už tradične pani Oľga Feldeková, prozaička, novinárka, dramaturgička a známa humoristka.

Iveta Hurná, riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice: „ Aj tohto roku, tak ako po minulé, sa čitateľského  maratónu zúčastníme. Akcia na prekonanie rekordu bude prebiehať v týchto  pobočkách našej knižnice - v Nezábudke na Poľovníckej 8, LitParku na Kukučínovej 2,  na Humenskej 9, ďalej na školských pobočkách - ZŠ Belehradská, CZŠ Bernolákova, ZŠ Bruselská, ZŠ Bukovecká,  ZŠ Čordákova, ZŠ Družicová, ZŠ Fábryho, ZŠ Lechkého, ZŠ Jenisejská, ZŠ Krosnianska 2, Krosnianska 4, ZŠ Maurerova. Čítať môžu prísť celé školské kolektívy, ale aj jednotlivci. Verím, že sa nám podarí prekonať minuloročnú hranicu 6. ročníka, do ktorého sme za seba prispeli s počtom 2 772 čítajúcich detí.“

 

Eka, Košice, 2.6.2014

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606