magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 21. 04.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Apr 22 2014 - 06:44 GMT

Majiteľku bytu okradli pri rekonštrukčných prácach

Markušovskí policajti objasnili krádež šperkov z bytu, ku ktorej došlo koncom marca tohto roku v obytnom bloku v obci Rudňany (okr. Spišská Nová Ves). Z krádeže obvinili dvoch miestnych mladíkov vo veku 17 a 18 rokov, ktorí v byte vykonávali rekonštrukčné práce. Využili nepozornosť majiteľky bytu a zo spálne ukradli dve obrúčky, snubný prsteň a dámsku retiazku, všetko zo žltého kovu. Odcudzené šperky predali v záložni a v zlatníctve v meste Spišská Nová Ves a peniaze si rozdelili. Majiteľke spôsobili škodu za viac ako 300,- eur. Za krádež im hrozí až dvojročné väzenie, mladistvému sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Veľkonočný piatok trávil pytliačením

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Vinné z prečinu pytliactva obvinil 36-ročného muža z Markušoviec. Tento v piatok (18.4.2013) večer na výpustnom kanály Zemplínskej Šíravy v katastri obce Vinné, lovil ryby v čase všeobecného zákazu lovu rýb. Ryby neulovil a takto pre Slovenský rybársky zväz nespôsobil žiadnu škodu. Tým, že takto neoprávnene zasiahol do rybárskeho práva si privodil trestné stíhanie za ktoré mu hrozí až dvojročné väzenie.

Policajti vypátrali a obvinili tri osoby, ktoré kradli z odstavených áut naftu

Kriminalisti na okolí v spolupráci s príslušníkmi OO PZ Čaňa objasnili dva prípady krádeže motorovej nafty, ku ktorým došlo pred niekoľkými dňami v okrese Košice okolie. Z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili dvoch mladíkov vo veku 17 a 23 rokov z okresu Košice okolie. Títo sa dohodli, prišli k odstavenému nákladnému autu zn. Renault Magnum, ktoré bolo odstavené pred rodinným domom v obci Seňa. Potom skrutkovačom vypáčili veko nádrže, odkiaľ pomocou hadice odcudzili 230 litrov motorovej nafty, ktorú prečerpali do plastových nádob. Trenčianskej spoločnosti spôsobili celkovú škodu 360 eur.

V druhom prípade obaja obvinení spoločne s 22-ročným mužom z Čane, rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcom prípade, z nádrže odstaveného autobusu zn. Karosa v obci Belža odcudzili 272 litrov motorovej nafty. Košickej spoločnosti v tomto prípade spôsobili škodu viac ako 430 eur. Všetci traja čelia obvineniu z prečinu krádeže, za ktorý im hrozí až dvojročné väzenie, mladistvému sa trestná sadzba znižuje na polovicu.“ z tlačovej správy zo dňa 17.4.2014

Kriminalisti na okolí v spolupráci s príslušníkmi OO PZ Bohdanovce objasnili ďalší prípad, ktorý má trojica obvinených na svedomí. Svoju „honbu“ za naftou vykonali aj v obci Košická Polianka, kde z odstaveného nákladného motorového vozidla /ťahač/ zn. VOLVO FA12 po vypáčení uzamykacieho veka nádrže, odcudzili dvadsať litrov motorovej nafty. Naftu si hneď vyliali do nádrže motorového vozidla zn. Renault 19, pričom pri opätovnom „prečerpávaní“ ich vyrušil majiteľ a z miesta ušli. Bandasku s tridsiatimi litrami spustenej nafty a hadicu, ktorou naftu sťahovali nechali na mieste. Poškodenému spôsobili celkovú škodu za takmer 100,- eur. Policajti túto krádež zistili až pri objasňovaní dvoch predchádzajúcich, nakoľko ju poškodený polícii neoznámil.

Polícia počas uplynulého týždňa v Košickom kraji zvýšila výkon služby

    Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach s cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť na cestách, najmä zabrániť ďalším stratám na ľudských životoch a celkovo znížiť počet dopravných nehôd v Košickom kraji, počas uplynulého týždňa a súvisiacich Veľkonočných sviatkov na území Košického kraja zvýšili priamy výkon služby. V priebehu 16. týždňa policajti zadržali troch vodičov a šiestich cyklistov jazdiacich pod vplyvom alkoholu. Aj napriek úsiliu o eliminovanie tejto trestnej činnosti ako aj každodenným kontrolám na cestách sme zaevidovali v uplynulom týždni až 13 dopravných nehôd spôsobených pod vplyvom alkoholu. V rovnakom období Veľkonočných sviatkov (13. týždeň) uplynulého roku 2013 sme takto na cestách zaznamenali desať prípadov nezodpovedného správania sa účastníkov cestnej premávky (alkohol) z tohto išlo o troch vodičov a siedmych cyklistov. To že „za volantom nepijú len“ muži svedčí aj trestné stíhanie a obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 35-ročnej Košičanky. Tú policajti zastavili a následne kontrolovali v nedeľu  (20.4.2014) krátko po 15,00 hodine v okrese Košice – okolie. Vodička v stave vylučujúcom spôsobilosť, ktorý si privodila vplyvom návykovej látky, viedla nákladné motorové vozidlo továrenskej značky Fiat Multipla, po štátnej ceste v smere od obce Nižná Kamenica na obec Bidovce. Dychovou skúškou na zistenie požitia alkoholu jej bola nameraná hodnota 1,74 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 3,63 promile. Vodička bola obmedzená na osobnej slobode a so súhlasom službukonajúceho prokurátora umiestnená do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny jej hrozí až ročné väzenie.

Zvýšený počet policajtov zaznamenali vodiči v Košickom kraji aj počas včerajšieho dňa, Veľkonočného pondelka a vo zvýšenej miere dávali pozor, dodržiavali predpisy a vzájomne sa rešpektovali. Za včerajší deň napriek zvýšenej intenzite v cestnej premávke evidujeme štyri dopravné nehody. Tri v okrese Trebišov, pri ktorej v jednom prípade bola dychová skúška na alkohol u vodiča pozitívna a jednu bez alkoholu v okrese Michalovce. Aj počas dnešného dňa v čase od 05,00 do 09,00 hodiny policajti v Košickom kraji vykonali celokrajskú kontrolu zameranú práve na požitie alkoholických a iných návykových látok u vodičov. Počas štyroch hodín zistili celkom sedem takýchto prípadov z toho v piatich išlo o priestupky (do jedného promile) a v dvoch o trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, z ktorého boli obaja vodiči následne obvinený.   

Tento týždeň budú v Košickom kraji vykonané kontroly objektívnej zodpovednosti v obmedzenej miere v týchto okresoch: na teritóriu okresu Košíc dnes 22.04.2014, zajtra 23.04.2014 v okrese Trebišov a v okrese Rožňava. Vodiči sa tak môžu pripraviť na to, že možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale že im príde zásielka domov.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606