magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 16. 04.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Apr 17 2014 - 05:05 GMT

Urážal v dome svoju bývalú manželku, teraz sedí v cele

Policajti Obvodného oddelenia PZ Moldava nad Bodvou z prečinu porušovania domovej slobody obvinili 49-ročného Košičana, ktorý včera (16.4.) popoludní neoprávnene vnikol cez neuzamknutú bránku na pozemok rodinného domu v obci Drienovec (okr. Košice okolie), následne vošiel do domu, kde slovne urážal svoju bývalú manželku (44). Žena ho opakovanie žiadala, aby z rodinného domu odišiel, no muž nereagoval a z domu neodišiel. Policajti so súhlasom prokurátora muža umiestnili do cely policajného zaistenia. Za tento čin mu hrozí až dvojročné väzenie.

Vyhrážal sa zabitím matke i bratovi

Poverený príslušník OO PZ Vinne z prečinu nebezpečného vyhrážania včera obvinil 38-ročného muža z obce Zalužice, ktorý sa v utorok (15.4.) podvečer v rodinnom dome v obci Zalužice (okr. Michalovce) vyhrážal zabitím svojim rodinným príslušníkom, matke (56) a bratovi (30). Po vyhrážkach sa z izby vzdialil, po chvíli sa však vrátil s revolverom v ruke, pričom po vyhrážkach zabitím namieril zbraň na svojho brata, ale nezasiahol ho. Potom došlo k ich vzájomnému zápasu, počas ktorého došlo k dvom výstrelom, ktoré zasiahli mladšieho z bratov (30) do brucha a nohy bez závažného poranenia s odporúčanou kontrolou o 5 dní. Obvinený muž svojím konaním u obidvoch poškodených vzbudil dôvodnú obavu o svoj život. Polícia zbraň zaistila a bude zaslaná na expertízne skúmanie. Ide pravdepodobne o vzduchovú, resp. plynovú zbraň, ktorá nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník PZ zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného muža do väzby. Za tento skutok mu hrozí až trojročné väzenie.

Policajti muža vykázali z obydlia

Policajti Obvodného oddelenia PZ Trhovište z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia obvinili 49-ročného muža z Malčíc, ktorého policajti v zmysle zákona o PZ, na základe rozhodnutia, včera dopoludnia na dobu 48 hodín vykázali zo spoločného obydlia, a to rodinného domu v obci Malčice (okr. Michalovce) a priľahlých bytových a nebytových priestorov k nemu patriacich. Toto rozhodnutie obvinený muž nerešpektoval a včera popoludní preskočil oplotenie, vošiel na pozemok, a tam začal búchať na dvere a dobíjať sa do domu s úmyslom zotrvať v ňom a ohroziť svoju 79-ročnú matku. K fyzickému napadnutiu, resp. zraneniu dôchodkyne nedošlo, nakoľko sa obvinený muž do domu nedostal. Privolaná policajná hliadka muža zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. Obvinenému mužovi za tento skutok hrozí až dvojročné väzeni.

Policajti vypátrali a obvinili tri osoby, ktoré kradli z odstavených áut naftu

Kriminalisti na okolí v spolupráci s príslušníkmi OO PZ Čaňa objasnili dva prípady krádeže motorovej nafty, ku ktorým došlo pred niekoľkými dňami v okrese Košice okolie. Z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili dvoch mladíkov vo veku 17 a 23 rokov z okresu Košice okolie. Títo sa dohodli, prišli k odstavenému nákladnému autu zn. Renault Magnum, ktoré bolo odstavené pred rodinným domom v obci Seňa. Potom skrutkovačom vypáčili veko nádrže, odkiaľ pomocou hadice odcudzili 230 litrov motorovej nafty, ktorú prečerpali do plastových nádob. Trenčianskej spoločnosti spôsobili celkovú škodu 360 eur.

V druhom prípade obaja obvinení spoločne s 22-ročným mužom z Čane, rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcom prípade, z nádrže odstaveného autobusu zn. Karosa v obci Belža odcudzili 272 litrov motorovej nafty. Košickej spoločnosti v tomto prípade spôsobili škodu viac ako 430 eur. Všetci traja čelia obvineniu z prečinu krádeže, za ktorý im hrozí až dvojročné väzenie, mladistvému sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

O tom, že alkohol za volant nepatrí, sa presvedčil aj tento nezodpovedný vodič, ktorý po nehode ušiel

Včera (16.4.) dopoludnia viedol 34-ročný vodič z Veľkých Kapušian osobné motorové vozidlo zn. Opel  Astra v meste Veľké Kapušany (okr. Michalovce) po ulici P.O. Hviezdoslava, pričom sa plne  nevenoval vedeniu motorového vozidla, nesledoval situáciu v cestnej premávke a rýchlosť jazdy neprispôsobil najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky ako aj iným okolnostiam, ktoré možno predvídať a s vozidlom zišiel mimo vozovku, kde narazil prednou časťou vozidla do stĺpu verejného osvetlenia pred vchodom do bytového domu. Po dopravnej nehode vodič z miesta ušiel, pričom ho policajná hliadka vypátrala a podrobila dychovej skúške s pozitívnym  výsledkom 1,48 mg/l , čo v prepočte predstavuje 3,08 promile. Pri nehode sa vodič i jeho spolujazdec (40) zranili ľahko. Celková hmotná škoda bola vyčíslená na cca 1.200 eur. Vodič, ktorý nehodu zavinil, čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Počas sviatkov jari, pozor na rýchlosť i na alkohol, na cestách bude viac policajtov

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606