magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Dni detskej knihy 2014 dostali od detí výbornú
@ Kultúra -> Literatúra      Apr 14 2014 - 06:08 GMT

Vo štvrtok 10.4.2014 sa v Košiciach skončili Dni detskej knihy 2014, ktoré ponúkli okrem besied s tvorcami detskej knihy a odborných seminárov pre pedagógov a knihovníkov aj Animačný expres Bienále Animácie Bratislava, finále čitateľskej olympiády, zábavnú výstavu Osmijankovo veľké literárne stopovanie a literárny večer.

Knižnica pre mládež mesta Košice v spolupráci so Slovenskou sekciou Medzinárodnej únie pre detskú knihu (SkBBY) a BIBIANOU – Medzinárodný dom umenia Bratislava ponúkla priaznivcom literatúry pre deti a mládež viac ako 60 podujatí, ktoré sprostredkovali nielen poučenie a zábavu, ale aj príležitosť spoznať ľudí oddaných detskému čitateľovi.

Zástupkyňa riaditeľky Knižnice pre mládež mesta Košice, Kamila Prextová: „Naplánovať, zorganizovať a potom aj zrealizovať také veľké podujatie je naozaj náročné. Nehovorím iba o príprave samotného programu týchto dní, ale mám na mysli aj celý rad ďalších záležitostí, ktoré musí usporiadateľ popri tom zabezpečiť. Veď napríklad iba samotná inštalácia výstavy Osmijanka v LitParku nám trvala celé 3 dni. Obavy z toho, že sa nám niečo skomplikuje nás sprevádzali až do poslednej chvíle, ale teraz sa tešíme z dobrého pocitu, že všetko prebiehalo tak ako malo a chod programu celých troch dní bol plynulý. Odmenou a samozrejme aj zadosťučinením, sú pre nás kladné ohlasy zo strany našich hostí a tiež vysoká návštevnosť, ktorú sme zaznamenali na jednotlivých podujatiach. Tá sa pohybovala v rozmedzí 25 – 70 účastníkov na podujatie a výsledné číslo je niekde na hranici 3.000 účastníkov.“

Pestrý program tohtoročných Dní detskej knihy umožnil stretnúť a bližšie sa zoznámiť s kvalifikovanými, nadanými a  detskej knihe oddanými ľuďmi. Na otázku, či sa takémuto remeslu dá vyučiť výstižne odpovedal  hosť podujatia, spisovateľ Július Balco: „Každá tvorba je srdce, rozum a vášeň. My ľudia sme všetci rôzni, treba sa však naučiť, aby sme zlé vlastnosti v sebe potláčali a tie dobré rozvíjali. Určite k tomu prispieva aj kvalitná kniha a čitateľský zážitok, ktorý je nezameniteľný. Zahĺbiť sa do dobrej knihy patrí k tým najkrajším zážitkom, ktoré môžete zažiť.“ Práve títo ľudia pre súčasnú dobu predstavujú akúsi záruku, že naše deti zažijú množstvo krásnych zážitkov s kvalitnou detskou knihou  a že v prebiehajúcom konkurenčnom boji, kde kniha stojí  na jednej strane a televízia, kino či počítač na tej druhej, tá detská kniha obstojí a naďalej si udrží schopnosť osloviť, prilákať a zaujať malého čitateľa.

Eka, 11.4.2014

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606