magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 08. 04.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Apr 09 2014 - 09:54 GMT

Nezvaný hosť okradol babičku

Polícia „dolapila“ a z prečinu porušovania domovej slobody obvinila 19-ročného Matúša z okresu Košice-okolie. Obvinený včera krátko po 17,00 hodine, neoprávnene vnikol cez neuzamknutú vchodovú bránu na pozemok rodinného domu 79-ročnej majiteľky. Následne vošiel cez neuzamknuté vchodové dvere do kuchyne domu, odkiaľ z igelitovej tašky odcudzil peňaženku s rôznymi osobnými dokladmi a drobnými mincami. Majiteľke spôsobil škodu za 15,- eur. Polícia obvineného so súhlasom službukonajúceho prokurátora umiestnila do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie. V tejto súvislosti polícia radí straším osobám, ktoré bývajú v rodinných domoch, najmä ak bývajú sami, aby si zamykali aspoň vstupnú bránu na dvor rodinného domu (podľa možnosti si zabezpečili zvonček) a v čase dlhodobej či krátkodobej neprítomnosti (napr. aj keď len idú na záhradu, k susedovi a pod.) starostlivo uzamykali dvere a zatvárali okná a takto chránili svoj majetok pred možným vniknutím zlodeja.

V Košickom kraji zistili 145 priestupkov

S cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť na cestách, najmä zabrániť ďalším stratám na ľudských životoch a celkovo znížiť počet dopravných nehôd v Košickom kraji, včera v popoludňajších hodinách policajti vykonali na území Košického kraja osobitnú kontrolu. Zamerali sa na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky nemotorovými účastníkmi, používanie reflexných prvkov alebo reflexného oblečenia za zníženej viditeľnosti cyklistami a chodcami, povinností vodičov voči chodcom a k naopak najmä v blízkosti priechodov pre chodcov, škôl, zastávok MHD, na parkoviskách a parkoch. Osobitnej kontroly sa zúčastnilo 55 policajtov dopravnej, poriadkovej a železničnej polície.

Policajti počas štyroch hodín zistili celkom 145 priestupkov, z tohto počtu riešili 122 priestupkov v blokovom konaní, napomenutím vybavili 19 priestupkov a 4 oznámili na príslušný dopravný inšpektorát. U nemotorových účastníkov zistili 9 priestupkov. Pravidlá porušili šiesti cyklisti a traja chodci. U vodičov požite alkoholu nezistili, avšak u jedného cyklistu bol výsledok pozitívny. Rýchlosť prekročilo až 70 vodičov. Počas kontroly policajti zadržali 4 vodičské preukazy. Dopravné kontroly budú policajti v Košickom kraji vykonávať i naďalej.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk