magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 07. 04.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Apr 08 2014 - 04:55 GMT

Polícia objasnila „miznutie“ káblov z obecného rozhlasu v obci Drienovec

V rukách polície skončili traja páchatelia, ktorí čelia obvineniam zo zločinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecného prospešného zariadenia a prečinu krádeže. Ladislav (35), Bartolomej (15) a Albín (16) z okresu Košice-okolie v priebehu posledných dvoch mesiacov v obci Drienovec (okres Košice-okolie), až v piatich prípadoch poškodili a následne odcudzili medené rozhlasové káble v celkovej dĺžke cca 2.020 metrov, čím takto znefunkčnili vysielanie obecného rozhlasu. Obci spôsobili celkovú škodu vo výške 4.470,- eur. Obvineného Ladislava policajti  umiestnili do cely policajného zaistenia, jeho dvaja komplici sú trestne stíhaní na slobode. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 4 až 8 rokov, u mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu

Obdobný prípad vyšetruje polícia aj v katastri obce Rudňany, kde doposiaľ neznámy páchateľ z nedele na pondelok v lesnom poraste v časti zv. Závistlivec“, odsekol a následne odcudzil hliníkové káble o dĺžke 300 metrov. Tie boli umiestnené na drevených stĺpoch, slúžiacich na napíjanie telekomunikačných zariadenia elektrickou energiou, v dôsledku čoho došlo k výpadku telekomunikačných služieb dvoch mobilných operátorov v lokalitách obcí Rudňany, Markušovce a Poráč. Poškodením zariadenia vznikla bratislavskej spoločnosti škoda vo výške 2.000,- eur. Spišskonovoveský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Z vinných pivníc potiahol stoly a lavice

Polícia zadržala a z prečinu krádeže obvinila 27-ročného muža z obce Malá Tŕňa. Obvinený včera (7.4.2014) ráno v obci Malá Tŕňa došiel k objektu vinných pivníc, kde pravým kľúčom odomkol kovovú bránu vedúcu k vinným pivniciam viacerých majiteľov. Následne prišiel k neuzamknutej bráne vinnej pivnice patriacej miestnej firme, odkiaľ následne odcudzil dva drevené stoly a štyri drevené lavice. Poškodenej firme spôsobil škodu cca 550,- eur. Obvinený bol umiestnený v cele policajného zaistenia a v prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Po dopravnej nehode museli uzavrieť cestu I. triedy

Včera (7.4.2014) o 15,38 hodine došlo na ceste na Riedkom vrchu, pri obci Strážske, k dopravnej nehode. 44-ročný vodič viedol ťahač zn. Scania s návesom zn. Krone, v smere od Vranova nad Topľou na Strážske. Pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy nezvládol ľavotočivú zákrutu, prešiel do protismeru a následne vošiel so súpravou do priekopy lesného porastu. Zastavil ho až náraz do stromov. Nehoda sa obišla bez zranenia a alkohol u vodiča nebol zistený. Škoda na súprave činí cca 25.000,- eur. V dôsledku vyťahovania ťahača s návesom prostredníctvom ťažkej techniky, bola cesta medzi 20,00 až 22,10 hodinou uzatvorená. Obchádzku zabezpečovali rozostavené policajné hliadky.  

 


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606