magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Tento týždeň sa policajti zamerajú na kontrolu
@ Aktuálne -> Doprava      Apr 07 2014 - 06:36 GMT

Prezídium Policajného zboru pristúpilo 14. januára 2014 k vyhláseniu celoslovenskej dopravnej akcie zameranej na kontrolu dodržiavania povinností držiteľa vozidla s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti na cestách a predovšetkým v záujme znížiť počet nehôd s následkami na životoch a zdraví až do odvolania, teda do vtedy, kým si to bude dopravno-bezpečnostná situácia vyžadovať. Tento týždeň budú v Košickom kraji vykonané kontroly objektívnej zodpovednosti v obmedzenej miere v týchto okresoch: na teritóriu okresu Trebišov dnes 07.04.2014, zajtra 08.04.2014 v okrese Košice a vo štvrtok 10.04.2014 v okrese Rožňava.

Vodiči sa tak môžu pripraviť na to, že možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale že im príde zásielka domov.

Počas priebehu dopravných akcií s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti polícia nezaznamenala žiadnu dopravnú nehodu s tragickým následkom na životoch a zdraví. Veríme, že takéto pozitívne ovplyvňovanie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky prinesie väčšiu zodpovednosť vodičov, zníženie dopravných nehôd a ich následkov predovšetkým tých najtragickejších.  


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606