magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 24. 03.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Mar 25 2014 - 08:09 GMT

Olúpil taxikára, keď mal zaplatiť za odvoz, porezal ho

Včera (24.3.2014) okolo 11.30 hodine na Kostolianskej ceste v Košiciach mal doposiaľ neznámy páchateľ lúpežne prepadnúť vodiča taxikárskej spoločnosti (54) z Košíc. V úmysle odviezť sa taxíkom do Kavečian si privolal a nastúpil do osobného motorového vozidla taxislužby zn. Škoda Octávia. Po chvíli jazdy, pri záhradkárskej oblasti na Kavečianskej ceste, povedal taxikárovi, aby zastavil. Keď mal však zaplatiť za odvoz, taxikára na ruke porezal nezisteným predmetom so slovami nech mu dá peniaze, ktoré má pri sebe, lebo obstojí horšie. Taxikár mu z obavy o svoj život a zdravie vydal finančnú hotovosť vo výške 460,-€. Poškodenému mužovi spôsobil reznú ranu na ruke bez práceneschopnosti. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v danej veci začal trestné stíhanie pre zločin lúpeže. Polícia po páchateľovi pátra.

Sprejom postriekal reklamné tabule

Z prečinu poškodzovania cudzej veci poverený príslušník OO PZ Košice Staré mesto obvinil 17-ročného Košičana, ktorý v novembri minulého roka na Štúrovej ulici v Košiciach postriekal sprejom dve reklamné tabule. Poškodenému majiteľovi spôsobil škodu 100,-€. Obvinenému tínedžerovi hrozí trest odňatia slobody až na 6 mesiacov.

Zlodejov už obvinili

Policajti Obvodného oddelenia PZ Veľká Ida z prečinu krádeže obvinili 32-ročného Romana z obce Rudník, ktorý začiatkom februára tohto roku počas návštevy využil nepozornosť majiteľky domu (45) na Hlavnej ulici v obci Malá Ida (okr. Košice okolie) a z kabelky, ktorá bola položená na polici, odcudzil finančnú hotovosť vo výške 290,-€. Za krádež peňazí mi hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Z prečinu krádeže obvinil poverený príslušník OO PZ Košice Nad jazerom 30-ročného Vladimíra z Prešova, ktorý v polovici januára tohto roku na Ladožskej ulici v Košiciach ukradol 49-ročnej Košičanke  z ruky prsteň z bieleho kovu. Najprv sa však pohádali. Krádežou poškodenej žene spôsobil škodu 30,-€. Teraz mu hrozí až dvojročné väzenie.

Policajti OO PZ Košice Juh z krádeže a poškodzovania cudzej veci obvinili 25-ročného Petra z Medzeva, ktorý v decembri minulého roka vnikol do areálu zberných surovín na Jarmočnej ulici v Košiciach,  potom sa vlámal do administratívnej miestnosti, odkiaľ ukradol kovovú pokladničku s finančnou hotovosťou 70,-€. Košickej spoločnosti spôsobil celkovú škodu 390,-€. Obvinenému Medzevčanovi za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Zo záhradníctva „zmizli“ bonsaje i ker magnólie, škody sa vyšplhali na takmer 2.000 eur

V noci z nedele na pondelok sa doposiaľ neznámy páchateľ vlámal do objektu záhradníctva v obci Družstevná pri Hornáde (okr. Košice okolie). Páchateľ prestrihol oplotenie a z objektu odcudzil dva bonsaje borovice čiernej, 10 malých borovíc na kmeni, 5 borievok na kmeni a jeden ker magnólie. Prešovskej firme spôsobil celkovú škodu takmer 2.000 eur. Poverený príslušník OO PZ Kysak v danej veci začal trestné stíhanie pre prečin krádeže. Polícia po páchateľovi pátra.

Policajti v Košickom kraji  sa dnes zamerajú na chodcov, kontrole sa nevyhnú i vodiči

S cieľom zlepšenia dopravno-bezpečnostnej situácie vo vzťahu k chodcom, ktorí sú najzraniteľnejšou skupinou účastníkov cestnej premávky, policajti na území Košického kraja vykonajú dnes popoludní kontrolu, počas ktorej sa zamerajú na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky nemotorovými účastníkmi, používanie reflexných prvkov alebo reflexných bezpečnostných odevov za zníženej viditeľnosti cyklistami a chodcami, ako aj na povinnosti vodičov voči chodcom a naopak v blízkosti priechodov pre chodcov, škôl, zastávok hromadnej dopravy osôb, na parkoviskách, parkoch a pod. Sústredia sa aj na vodičov a tých účastníkov cestnej premávky, ktorí porušujú pravidlá agresívnym a arogantným spôsobom. Pri dohľade nad cestnou premávkou budú pôsobiť na jej nemotorových účastníkov  aj preventívne a upozorňovať ich ako sa majú pohybovať  po cestách, predchádzať cez cestu mimo vyznačených priechodov pre chodcov a používať cesty v miestach, kde nie sú chodníky. Najmä za zníženej viditeľnosti  budú upozorňovať chodcov ako aj cyklistov na používanie reflexných prvkov.  Pri dohľade sa zamerajú na miesta, kde dochádza k častým dopravným nehodám s účasťou chodca alebo cyklistu. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606