magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 04.03.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Mar 05 2014 - 10:03 GMT

Retiazku vypátrali v záložni

Polícia vypátrala a z prečinu podielnictva obvinila 4 x súdne trestaného 53-ročného Juraja z okresu Košice-okolie. Obvinený dňa 26. februára 2014 dopoludnia v obci Kecerovce (okres Košice-okolie), vedome prevzal od inej osoby odcudzenú retiazku zo žltého kovu, ktorú následne založil v jednej z košických záložní. Zinkasoval finančnú hotovosť 116,10- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až trojročné väzenie.

Neštítil sa okradnúť 81-ročnú dôchodkyňu

Michalovský vyšetrovateľ PZ zo zločinu porušovania domovej slobody obvinil 19-ročného Jaroslava z okresu Sobrance. Obvinený dňa 24. februára 2014 okolo 08,00 hodiny v obci Porúbka, využil krátkodobú neprítomnosť dôchodkyne a cez neuzamknuté dvere vnikol do domu. Odtiaľ z peňaženky v kabelke na chodbe domu odcudzil hotovosť 140,- eur a zo skrine kuchyne sumu 2,- eurá. 81-ročnej dôchodkyni takto spôsobil škodu vo výške 142,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

V tejto súvislosti polícia radí najmä straším osobám - obyvateľom rodinných domov, aby aj v čase krátkodobej neprítomnosti (napr. Aj keď len idú na záhradu, k susedovi a pod.) starostlivo uzamykali dvere a zatvárali okná, a takto chránili svoj majetok pred možným vniknutím zlodeja.

Polícia vyšetruje krádež značkového vína

Polícia pátra po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý sa v presne neustálenej dobe v posledných dvoch týždňoch, vlámal do skladových priestorov na Jarmočnej ulici v Košiciach. Následne z jej priestorov odcudzil jedenásť a pol paliet tokajského troj, päť a šesť putňového vína.  Spoločnosť so sídlom v okrese Rimavská Sobota vyčíslila škody na sumu 15.000,- eur.

Dôchodca pri sadení stromčeka takmer zaťal do delostreleckej strely

Počas včerajšieho dňa občania okresov Košice-okolie a Sobrance, našli muníciu z čias druhej svetovej vojny. Dopoludnia oznámil starosta obce Mokrance, že pracovníci verejnoprospešných prác pri cintoríne v obci Mokrance, našli muníciu o dåžke 10cm a priemeru 3 cm pravdepodobne z obdobia II. svetovej vojny. Polícia miesto nálezu obratom zabezpečila a privolaný policajný pyrotechnik  na mieste zaistil hlavový zapaľovač do delostreleckej strely. V popoludní oznámil na polícii 69-ročný muž, že v záhrade pri rodinnom dome, počas sadenia stromčeka, našiel muníciu z čias druhej svetovej vojny. Aj v tomto prípade policajti miesto nálezu okamžite zabezpečili a privolali pyrotechnika. Ten na mieste prevzal plne funkčnú delostreleckú strelu kalibru 75 mm k jej následnému zneškodneniu.

Polícia upozorňuje občanov, aby muníciu za žiadnych okolností nebrali

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk