magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 02.03.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Mar 03 2014 - 05:09 GMT

Košickí policajti zadržali recidivistu v taxíku

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Košice Staré mesto z prečinu krádeže obvinil viackrát súdne trestaného 35-ročného Vladimíra z Košíc. Obvinený v piatok (28.2.2014) okolo 13.30 hodine v električke na zastávke MHD Námestie Osloboditeľov v Košiciach, odcudzil mobilný telefón z vrecka bundy, ktorú mala 18-ročná Košičanka oblečenú na sebe. Spôsobil jej škodu vo výške 90,- eur. Následne z miesta odišiel taxíkom. Mladá žena si po krádeži všimla podozrivého muža a ihneď privolala políciu. Policajné hliadky PZ zo Starého mesta, Pohotovostnej motorizovanej jednotky ako aj Dopravného inšpektorátu rozbehli pátranie. Vozidlo taxislužby s podozrivým zastavili na Štúrovej ulici pri Krajskom súde. Obvinený sa chcel odcudzeného telefónu zbaviť a ešte pred vystúpením z vozidla ho hodil do odkladacieho priestoru dverí, kde ho policajti zaistili. Odcudzený telefón polícia vrátila poškodenej žene. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia a v prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Opitý zúrivec hodil sekeru po idúcom vozidle

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Kráľovský Chlmec z prečinu výtržníctva obvinil 43-ročného muža z okresu Trebišov. Obvinený muž včera popoludní na Hlavnej ulici v obci Vojka (okres Trebišov), najprv v podnapitom stave so sekerou rozbil nábytok vo svojom rodinnom dome. Potom vyšiel na dvor rodinného domu, kde zbadal osobné motorové vozidlo zn. Ford Escort, ktoré v tom čase prechádzalo po ulici pred jeho domom. V návale zúrivosti do vozidla hodil sekeru, ktorú mal v rukách. Poškodil sklenenú výplň a stredový stĺpik vozidla. K zraneniu osôb nedošlo. Majiteľovi vozidla spôsobil škodu cca 200,- eur. Obvinený bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí až trojročné väzenie.

Pri „domovke“ našli guľovnicu s nábojmi

Rožňavskí policajti v piatok popoludní v obci Štítnik, počas vykonávania procesných úkonov vyšetrovateľom PZ a to domovej prehliadky v inej trestnej veci, našli v rodinnom dome guľovú zbraň bez pažby aj s nábojmi. 23-ročný muž zbraň s nábojmi vydal vyšetrovateľovi, ktorý ju zaistil a zaslal na expertízne skúmanie. Zároveň začal trestné stíhanie vo veci zločinu nedovoleného ozbrojovania /trestná sadzba na 3 až 8 rokov/.

Policajti odcudzený bicykel na Spiši vypátrali až v Bratislave

Spišskonovoveskí policajti vypátrali a z prečinov krádeže a porušovanie domovej slobody obvinili 17-ročného Andreja zo Spišskej Novej Vsi. Obvinený z 20.-teho na 21.-vého februára 2014 na  Okružnej ulici v obci Smižany, neoprávnené vošiel na riadne oplotený pozemok rodinného domu.  Následne otvoril neuzamknuté dvere na garáži, vošiel do vnútra a odcudzil horský bicykel. Majiteľovi spôsobil škodu vo výške 1.000,- eur. Bicykel následne predal. Spišskonovoveských policajtov pátranie zaviedlo až do Bratislavy, kde bicykel zaistili a po vykonaní procesných úkonov ho vrátia jeho pôvodnému majiteľovi. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie.

Pri dvoch dopravných nehodách „asistoval“ alkohol

V piatok (28.02.2014) o 18,20 hodine došlo v katastri obce Hriadky (okres Trebišov), k dopravnej nehode. 49-ročný vodič zo Starej Ľubovne, viedol motorové vozidlo zn. VW Golf, po  ceste od obce Horovce smerom na obec Hriadky. Na rovnom úseku cesty pri predchádzaní pred ním idúceho autobusu zn. Irisbus Crossway, zachytil ľavou časťou vozidla 39-ročného cyklistu z obce Bačkov, ktorý utrpel zranenia s dobou PN nad 42 dní. Po zrážke s cyklistom strhol vedenie vozidla vpravo, kde pravou časťou svojho vozidla narazil do ľavého rohu autobusu. Dychovou skúškou u vodičov požitie alkoholických nápojov zistené nebolo. U cyklistu bola vykonaná dychová skúška, pri ktorej mu bolo nameraných 0,88 mg etanolu na jeden liter vydychovaného vzduchu, čo je v prepočte 1,83 promile. Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody je v štádiu šetrenia. Trebišovskí policajti začali trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví. Celková spôsobená škoda činí cca 5.000,- eur.

K ďalšej dopravnej nehode došlo v sobotu (01.03.2014) krátko pred 20,00 hodinou, na Novej ulici v obci Klin nad Bodrogom (okres Trebišov). 34-ročný vodič  z okresu Stará ľubovňa, viedol osobné motorové vozidlo zn. Ford Focus. Počas jazdy v obci narazil do odstaveného vozidla zn. Seat Ibiza. Spôsobil celkovú škodu cca 500,- eur. Po dopravnej nehode bol vodič podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,20 mg etanolu na jeden liter vydychovaného vzdychu, čo je v prepočte 2,50 promile.  Poverený príslušník PZ vodiča obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a umiestnil ho do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606