magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 19.02.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 20 2014 - 12:03 GMT

V rukách polície skončilo 6 osôb, ktorí už čelia obvineniam

Policajti OO PZ Košice Dargovských hrdinov vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 50-ročného Mariána a 38-ročnú Evu z Košíc, ktorí v polovici januára tohto roku z neuzamknutej kancelárie krízového centra v Košiciach ukradli peňaženku, v ktorej boli osobné doklady, platobná karta, finančná hotovosť 500 eur a 45 kusov stravných lístkov. Majiteľovi peňaženky spôsobili škodu viac ako 250 eur a krízovému centru škodu vo výške 400 eur. Obvineným za tento skutok hrozí až dvojročné väzenie.

Kriminalisti na okolí objasnili dve minuloročné krádeže a poverený príslušník OO PZ Turňa nad Bodvou z prečinu krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody obvinil dvoch mladíkov z Turne nad Bodvou 16-ročného Jozefa a 20-ročného Jána, ktorí v máji 2013 preliezli murované oplotenie pozemku rodinného domu v Turni nad Bodvou (okr. Košice okolie), odkiaľ odcudzili rôzny stavebný materiál. Majiteľovi spôsobili škodu vo výške 270 eur. V júli 2013 sa na miesto vrátili a z pozemku odcudzili rôzny stavebný materiál, čím majiteľovi tento krát vznikla škoda 320 eur. Obom obvineným za tieto skutky hrozí až dvojročné väzenie, mladistvému sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Policajti v Kysaku objasnili vlámanie do rekreačnej chaty v obci Malá Lodina (okr. Košice okolie) z decembra 2013. Z krádeže vlámaním obvinili dvoch Jaklovčanov vo veku 44 a 54 rokov, ktorí vykopli vchodové dvere vedúce do dielne rekreačnej chaty, odkiaľ odcudzili vzduchovku, rôzne ošatenie a obuv, rôzne záhradné a pracovné náradie. Majiteľovi spôsobili celkovú škodu 700 eur. Obom obvineným hrozí až dvojročné väzenie.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606