magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 10.02.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 11 2014 - 04:07 GMT

Muž na následky zranení po zrážke s vlakom podľahol

Včera krátko po 14.00 hodine došlo v traťovom úseku staníc Kostoľany nad Hornádom a Košice, k zrazeniu a zraneniu muža doposiaľ neznámej totožnosti, ktorý sedel chrbtom k rušňu k prichádzajúcemu vlaku na koľaji. Na výstražné zvukové znamenie rušňovodiča vlaku nereagoval. Rušňovodič aj napriek použitiu rýchločinného brzdenia nedokázal zrážke pre krátku vzdialenosť zabrániť. Osoba s ťažkými zraneniami bola prevezená RZP do košickej nemocnice, kde vo večerných hodinách zraneniam podľahla. Požitie alkoholu u rušňovodiča nebolo zistené. Poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Okolnosti nešťastia prešetrujú policajti Odboru železničnej polície KR PZ v Košiciach.

Polícia pozná vykrádačov pivníc, pohostinstva, zberných surovín

Košickí policajti vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 27-ročného Pavla z Košíc, ktorý sa koncom novembra minulého roku v obytnom bloku na Dvorkinovej ulici v Košiciach, vlámal do troch pivničných boxov. Ukradol zimné korčule, lyže a lyžiarky, ručné elektrické náradie, krovinorez a strešné nosiče bicyklov, čím majiteľom spôsobil celkovú škodu za takmer 2.000,- eur.

Policajti Obvodného oddelenia PZ Moldava nad Bodvou z prečinu krádeže obvinili dvoch miestnych tínedžerov vo veku 14 a 15 rokov. Títo v noci zo 07. na 08. februára 2014 preliezli oplotenie objektu miestnych zberných surovín, odkiaľ odcudzili 129 kg voľne uloženého železného odpadu. Spoločnosti so sídlom v okrese Trebišov, spôsobili škodu za takmer 30,- eur.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Veľké Kapušany vypátrali a z prečinu krádeže obvinili štyroch mladistvých tínedžerov z okresu Michalovce (14-17 rokov), ktorí sa v noci zo dňa 24. na 25. januára 2014  v obci Vojany, vlámali do miestneho pohostinstva. Odcudzili liehoviny, sladkosti a cigarety rôznych značiek a jeden mobilný telefón, čím spôsobili celkovú škodu vo výške  630,- eur. Obvineným tínedžerom v prípade dokázania viny hrozí až ročné a obvinenému Košičanovi až dvojročné väzenie.


 

Polícia pátra po zlodejoch

 

Policajti pátrajú po páchateľoch, ktorí vykradli obecný úrad aj garáž. Z nedele na pondelok došlo v obci Zbehňov (okres. Trebišov) k vlámaniu do kancelárie v objekte Obecného úradu. Z kancelárie bola odcudzená finančná hotovosť cca 270,- eur. Obecnému úradu vznikla škoda vo výške  za takmer 300,- eur.

    Počas uplynulého týždňa sa doposiaľ neznámy páchateľ pri železničnej trati na Jarmočnej ulici v Košiciach, vlámal do garáže, odkiaľ ukradol nekompletný (nefunkčný) motocykel zn. Jawa 90, šesť rámov zn. Jawa, štyri kusy motocyklových motorov zn. Jawa a plynový ohrievač s fľašou. Majiteľovi bola krádežou a poškodením spôsobená škoda vo výške 2.100,- eur.

 

Košičanka po R2 šoférovala s viac ako dva a pol promilami

 

 

Košickí dopravní policajti z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili 35-ročnú  Ľubicu z Košíc, ktorá v nedeľu o 21,55 hodine na rýchlostnej ceste R2 v Košiciach, v mestskej časti Košice – Pereš, viedla osobné motorové vozidlo zn. Škoda Felícia. Policajti pri kontrole dychovou skúškou u vodičky namerali 1,23 mg/l čo je v prepočte 2,56 promile. Obvinená vodička bola umiestnená v cele policajného zaistenia a v prípade dokázania viny jej hrozí až ročné väzenie.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nie len z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda si uvedomiť, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie. Veď vrátiť sa domov k rodine a blízkym, živý a zdraví je to najdôležitejšie...


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606