magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 05.02.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 06 2014 - 11:21 GMT

Pátrajú po tyranovi zvierat

Sobraneckí policajti vyšetrujú prečin týrania zvierat /trestná sadzba až na jeden rok/ ku ktorému došlo medzi 3. a 5. januárom 2014 v lesnom poraste v katastri obce Krčava (okres Sobrance). Neznámy páchateľ doposiaľ nezisteným spôsobom tam utýral psa plemena Labrador. Majiteľ psa je doposiaľ neznámy.

Košičanky na botasky čakali márne

Košickí policajti z prečinu podvodu obvinili 28-ročného Lukáša z Bratislavy. Obvinený ešte v októbri minulého roku prostredníctvom emailovej komunikácie uviedol do omylu dve Košičanky vo veku 29 a 31 rokov. Košičankám po zložení finančnej zálohy mal zadovážiť športovú obuv, čo však neurobil a získaný finančný obnos si ponechal pre vlastnú potrebu. Spôsobil im škodu za viac ako 330,- eur.

Z krádeží obvinili aj troch chlapcov

Policajti Obvodného oddelenia PZ v Moldave nad Bodvou vypátrali a z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody obvinili dvoch miestnych mladistvých chlapcov (15,15). Títo koncom decembra roku 2013 na Jókaiho ulici v Moldave nad Bodvou, vnikli na riadne oplotený dvor rodinného domu a z dvora odcudzili štyri voľne uložené liatinové rúry z odpadového potrubia. Majiteľovi spôsobili škodu vo výške 50,- eur.

Michalovskí policajti vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 33-ročného Mareka a 17-ročného Mariána z Michaloviec. Títo dňa 11. novembra 2013 prišli k neobývanému rodinnému domu na ulici SNP v Michalovciach, kde sa vlámali do domu. Z domu odcudzili zvárací aparát. Následne sa vlámali do  plechového hangáru, odkiaľ však nič neodcudzili. Prešli na dvor rodinného domu a odtiaľ odcudzili železný fúrik a  50 kíl kovového šrotu. Veci odpredali v zberných surovinách v Michalovciach a peniaze si rozdelili pre vlastnú potrebu. Majiteľovi spôsobili celkovú škodu vo výške viac ako 100,- eur.  

Mladistvým v prípade dokázania viny hrozí až ročné a obvinenému mužovi až dvojročné väzenie. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk