magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 04.02.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 05 2014 - 04:12 GMT

Dievča chcelo okradnúť dôchodcu, krádež prekazili hliadkujúci policajti

Vyšetrovateľ PZ z prečinu krádeže v štádiu pokusu obvinil 18-ročného Reného z Košíc. Obvinený v pondelok pred polnocou na Staničnom námestí v Košiciach, po dohode s maloletou 13-ročnou Košičankou, ktorú naviedol aby od 75-ročného dôchodcu z Košíc, vylákala peniaze. To sa jej však nepodarilo, tak dôchodcu „prešacovala“ a pokúsila sa mu otvoriť aj tašku ktorú mal v ruke. V tom však spozorovali prichádzajúcu policajnú hliadku a dali sa na útek. Dôchodcovi takto nestihli spôsobiť žiadnu škodu ani zranenie. V prípade dokázania viny obvinenému hrozí až dvojročné väzenie.

Polícia pátra po zlodejoch

Policajti pátrajú po zlodejoch, ktorí sa včera v Košiciach vlámali do záložne aj do rodinného domu. Až trojročné väzenie hrozí páchateľovi, ktorý v záložni na Važeckej ulici, rozbil sklenenú výplň vitríny a odcudzil viac ako tucet retiazok zo žltého kovu. Záložňa vyčíslila celkovú škodu na 4.100,- eur.

Doposiaľ neznámy páchateľ sa na Čermeľskej ceste vlámal do rodinného domu. Odniesol si finančnú hotovosť viac ako 11.500,- eur a kazetu s ôsmimi značkovými hodinkami, prsteňom a dvoma retiazkami zo žltého kovu. Majiteľ vyčíslil škodu na viac ako 120.000,- eur. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin krádeže a prečin porušovania domovej slobody. Páchateľovi hrozí až desaťročné väzenie.

Polícia vypátrala dlhoprstých, vykradli firmu, rodinný dom aj pivnicu

Poverený príslušník PZ z prečinu krádeže obvinil 31-ročného Ladislava z Košíc, ktorý sa s doposiaľ nestotožneným páchateľom včera okolo obeda, vlámal do kancelárie jednej z košických firiem na Štúrovej ulici v Košiciach. Odcudzili nástenné hodiny, rýchlo varnú kanvicu a kávovar, čím spôsobili škodu za viac ako 300,- eur. Obvinený už bol za obdobný čin v predchádzajúcich 24 mesiacoch právoplatne odsúdený. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na tri roky. 

Z prečinu krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody obvinili policajti z Okresného riaditeľstva PZ Košice-okolie dvoch 20-ročných mladíkov z obce Kecerovce. Títo sa v pondelok o 22,00 hodine, vlámali do rodinného domu v obci Kecerovce, časť Pekľany. Z hospodárskej miestnosti rodinného domu odcudzili motorovú pílu, čím majiteľovi spôsobili škodu vo výške 80,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

Rožňavskí policajti vypátrali a  z prečinu krádeže obvinili troch mladíkov z okresu Rožňava - Tomáša (18), Frederika (19) a Ladislava (20). Títo sa počas uplynulého víkendu na Šafárikovej ulici v Rožňave, vlámali do pivničných priestorov obytného bloku. Odcudzili 8 litrov domáceho červeného vína, čím majiteľovi spôsobili škodu krádežou vo výške 30,- eur a poškodením zámku dverí škodu vo výške 20,- eur. Mladíci sa ku krádeži doznali a uviedli, že odcudzené víno skonzumovali. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606