magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 29.01.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 30 2014 - 10:49 GMT

Dnes popoludní na cestách Košického kraja viac policajtov

Policajti sa počas osobitnej kontroly ktorej cieľom je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť na cestách, najmä znížiť počet dopravných nehôd, zamerajú na používanie reflexných prvkov alebo reflexných bezpečnostných odevov za zníženej viditeľnosti chodcami a cyklistami. Sústredia sa aj na vodičov a účastníkov cestnej premávky, ktorí porušujú pravidlá cestnej premávky agresívnym a arogantným spôsobom.

Do autoškoly nešiel pre vodičák

V rukách polície skončil 19-ročný Zoltán z Kráľovského Chlmca, ktorý sa v polovici januára na Hlavnej ulici v meste Kráľovský Chlmec (okres Trebišov), neúspešne pokúsil vykopnúť vchodové dvere na budove autoškoly, ktoré poškodil. Následne na zadnej časti budovy rozbil sklenenú výplň okna, cez ktoré vnikol do priestorov administratívnej miestnosti autoškoly. Zo stolíka odcudzil prázdnu neuzamknutú kovovú pokladničku a z miestnosti učebne DVD prehrávač, digitálny projektor a diaprojektor. Takto spôsobil celkovú škodu cca 600,- eur. Poverený príslušník PZ ho obvinil z prečinu krádeže, za čo mu v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie.

Za krádež kábla mu hrozí až osemročný trest

Rožňavský vyšetrovateľ PZ zo zločinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia obvinil jedenkrát súdne trestaného 25-ročného Jozefa z Popradu. Obvinený včera v k.ú. obce Nižná Slaná, časť Závod, vedľa štátnej cesty, poškodil a odcudzil v zemi úložný telefónny kábel v dåžke 30 metrov. Takto spôsobil poruchu prevádzky všeobecne prospešného zariadenia a prerušenie telefónneho a internetového pripojenia 17 účastníkov v obci Nižná Slaná. Bratislavská spoločnosť vyčíslila škodu na 1.000,- eur. Obvinený je stíhaný na slobode a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 4 až 8 rokov.

Vyšetrujú krádež aj pytliactvo

 Polícia pátra po zlodejovi, ktorý sa včera na ulici Hodvábnej v meste Trebišov do bytu, odkiaľ  odcudzil finančnú hotovosť vo výške 2.500,- eur, retiazku a náramok z bieleho kovu a päť párov náušníc zo sivého kovu. Majiteľke spôsobil celkovú škodu za viac ako 3.000,- eur. Poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinov krádeže a porušovania domovej slobody.

Policajti Obvodného oddelenia PZ Vinné vyšetrujú prečin pytliactva, ktorého sa dopustili páchatelia, ktorí včera v popoludní v rekreačnom stredisku Zemplínska Šírava, stredisko Hôrka /okr. Michalovce) na vodnej nádrži neoprávnene zasiahli do rybárskeho práva tým, že ulovili Zubáča veľkoústeho v kaprovom lovnom revíry s režimom bez privlastnenia si úlovku, čím miestnej rybárskej organizácii spôsobili škodu 25,- eur.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk