magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 26.01.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 27 2014 - 05:43 GMT

Kradli aj tínedžeri

Polícia v Košickom kraji vypátrala a z prečinu krádeže obvinila viacero osôb. 22-ročný Milan z okresu Košice-okolie, sa v sobotu o 03.30 hodine na Staničnom námestí v Košiciach, vlámal do herne. Odtiaľ odcudzil peňaženku s hotovosťou a spôsobil celkovú škodu vo výške 2.500,- eur.

41-ročný Drahoslav z Michaloviec sa v novembri 2013 v budove železničnej stanici Michalovce, vlámal do dielne, odkiaľ odcudzil štyri kovové pontóny o váhe 400 kg a tie následne na druhý deň odovzdal do zberne druhotných surovín. Zinkasoval hotovosť 76,- eur, ktoré použil pre vlastnú potrebu. Železnice Slovenskej republiky vyčíslili škodu na takmer 35,- eur.

Dvaja 15 a 16-roční tínedžeri z obce Závadka sa vlámali do neobývaného rodinného domu v obci Závadka (okr. Gelnica). Odcudzili rôzne elektrospotrebiče, ale aj trstinovú metlu, deky, periny, posteľné plachty, koberce, obrus, nože či rôzny odev. Majiteľovi spôsobili škodu za viac ako 1.000,- eur.

Obvineným hrozí až dvojročné väzenie, mladistvým až ročné väzenie.

Ďalší dvaja tínedžeri vo veku 15 a 17 rokov z okresu Trebišov sa vlámali do garáže na Školskej ulici v obci Nižný Žipov (okr. Trebišov). Odcudzili osem mosadzných a nerezových hlavíc na výrobu cestovín a ponorné čerpadlo. Spôsobili škodu za viac ako 8.000,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody až na 18 mesiacov.

Granát zlikvidoval na mieste

V piatok popoludní musel policajný pyrotechnik v lesnom poraste v katastri obce Košický Klečenov (okr. Košice-okolie) zneškodniť starú muníciu z obdobia druhej svetovej vojny. Išlo o dve delostrelecké míny kalibrov 81 a 82 mm, ktoré prevzal k zneškodneniu a ručný granát RG 42, ktorý zneškodnil na mieste.

Polícia upozorňuje občanov, aby muníciu za žiadnych okolností nebrali do rúk a nepremiestňovali ju. Je potrebné zapamätať si miesto nálezu. Hlavne v tých prípadoch, ak je niekde v lese alebo v neznámej oblasti. Vhodné je, ak si miesto nejakým spôsobom označíme alebo v okolí nájdeme nejaké záchytné body, podľa ktorých je možné opätovne dané miesto nájsť. Vždy je potrebné, aby každý nález občania oznámili na bezplatnom čísle 158, polícia takto môže zabrániť možnému výbuchu a predísť zraneniam či stratám na ľudských životoch.

 

Polícia pátra po dlhoprstých

Polícia pátra po páchateľoch, ktorí sa počas víkendu vlámali do pekárne, do skladu budovy zimného štadiónu, pohostinstva a fary. Z pekárne v obci Palín (okr. Michalovce), odcudzili finančnú hotovosť 800,- eur, cigarety, alkohol a potraviny /škoda 1.090,- eur/. Zo skladu budovy zimného štadiónu v Michalovciach odcudzili 30 neónových svietidiel, elektromotor, kolesá od ručného vozíka,   kľučku dverí, vysokotlakové fľaše, elektrické káble aj tlakový spínač /škoda 1.010,- eur/. V obci Vojany (okr. Michalovce) z pohostinstva, odcudzili liehoviny, sladkosti, cigarety a mobilný telefón /škoda 630,- eur/. Páchatelia navštívili aj riadne oplotený pozemok obývanej rímskokatolíckej fary v obci Nižný Žipov (okres Trebišov), odkiaľ odcudzili desať fliaš rôzneho alkoholu a finančnú hotovosť /škoda cca 3.000,- eur/. Polícia začala vo všetkých prípadoch trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže a v poslednom spomínanom /fara/ aj pre prečin porušovania domovej slobody a poškodzovania cudzej veci.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606