magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 2!.01.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 22 2014 - 07:22 GMT

Objasnili krádež šperkov spred desiatich rokov

Košickí policajti v spolupráci s Kriminalistickým a expertíznym ústavom PZ Košice vypátrali a z trestných činov krádeže a porušovania domovej slobody obvinili 33-ročného Viliama z okresu Trebišov. Obvinený začiatkom septembra v roku 2003 na Gelnickej ulici v Košiciach, po vytlačení vetracieho okienka, vnikol do rodinného domu. Odtiaľ odcudzil šperky zo žltého kovu, čím majiteľke spôsobil celkovú škodu za viac ako 1.700,- eur. Obvineného usvedčili jeho odtlačky, ktoré policajti na mieste činu zaistili a zaslali na expertízu. Keďže sa ešte v databáze nenachádzal (obvinený) boli vyhodnotené ako neznáme. Medzičasom však obvinený spáchal iný skutok a jeho odtlačky boli porovnané v databáze neobjasnených prípadov. V prípade dokázania viny mu hrozí až trojročné väzenie.

Zo svojho lupu sa dlho netešili

Rožňavskí policajti vypátrali a z prečinov krádeže a poškodzovania cudzej veci obvinili 19-ročného Mária a 16-ročného Zoltána z okresu Rožňava. Dvojica obvinených počas uplynulého víkendu vnikli na neoplotený pozemok rodinného domu, kde sa vlámali do motorového vozidla zn. VW PASSAT. Z auta odcudzili autobatériu, autorádio s CD prehrávačom, reproduktory, bundu, peňaženku, doklady od vozidla a osobné doklady poškodeného. Takto spôsobili celkovú škodou vo výške 400,- eur. Odcudzené veci policajti zaistili a vrátili majiteľovi. V prípade dokázania viny hrozí plnoletému až dvojročné a mladistvému až ročné väzenie.

Zákaz „nezákaz“, s alkoholom či bez, šliapli na pedál

Michalovskí dopravní policajti z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili 31-ročného Radoslava z okresu Michalovce. Obvinený včera o pol jedenástej dopoludnia viedol po ceste  v rekreačnej oblasti Zemplínska Šírava (v smere od Michaloviec na rekr. stredisko Prímestská oblasť), osobné motorové vozidlo zn. Škoda Fábia. Na úseku maximálnej povolenej rýchlosti 70 km/h mu policajti pri meraní rýchlosti jazdy namerali rýchlosť 95 km/h.. „Mal obrovskú smolu“, pretože po zastavení bol podrobený dychovej skúške pri ktorej mu namerali 0,48 mg/l (1,00 promile) čo je hranica medzi priestupkom a trestným činom. Policajti po pol hodine u vodiča opakovanou dychovou skúškou namerali hodnotu 0,51 mg/l alkoholu v dychu (1,06 promile).

Včera o polnoci viedol 35-ročná Juraj z Veľkých Kapušian, osobné motorové vozidlo zn. Škoda Favorit, po ulici Čepeľ vo V. Kapušanoch, kde bol zastavený hliadkou PZ. Pri kontrole a dychovej skúške mu namerali 0,17 mg/l alkoholu v dychu (0,35 promile), pričom následnou lustráciou zistili, že Okresným súdom Michalovce mu bol uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá (do novembra 2014). Poverený príslušník vodiča obvinil z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia za čo mu v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie.

Spišskonovoveskí policajti z prečinov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia obvinili 46-ročného Ladislava z obce Olcnava. Ten v pondelok pred 23,00 hodinou riadil osobné motorové vozidlo továrenskej značky Škoda Felícia po ulici Osloboditeľov v obci  Olcnava. Obvinený pri spozorovaní motorizovanej hliadky PZ s vozidlom zastavil. Policajti pristúpili k vodičovi a vyzvali ho k predloženiu dokladov potrebných pre vedenie motorového vozidla. Pri  kontrole sa vodič priznal, že vodičský preukaz mu bol zadržaný. Následne sa podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu namerali 0,96 mg/l alkoholu v dychu  (2,00 promile). Obvinený riadil vozidlo aj napriek tomu, že Trestným rozkazom Okresného súdu v  Spišskej Novej Vsi mu bol uložený zákaz činnosti viesť  motorové vozidla na dobu 18  (osemnásť)  mesiacov (do 22.02.2014). V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Polícia neustále apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nie len z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda si uvedomiť, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606