magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Recidivistu v kríkoch vypátral policajný pes
@ Aktuálne -> Rôzne      Jan 07 2014 - 19:43 GMT

Dnes o 00,40 hod. boli operačným strediskom Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach vyslané hliadky PZ (z PMJ KR PZ v KE a z OO PZ Košice Západ) na Gudernovú ulicu v Košiciach, kde sa mal na parkovisku neznámy páchateľ vlámať do vozidla zn. Škoda Favorit a následne vozidlo odcudziť. Pri príchode na miesto hliadky spozorovali, že uvedené vozidlo odchádza z parkoviska a keď zbadalo policajné vozidlá začalo unikať. Následne hliadky vozidlo prenasledovali a pokúsili sa ho zastaviť rozsvietením znamenia stop, načo vodič nereagoval, nezastavil a hliadkam unikal smerom na  Popradskú ulicu, kde odbočil do slepej ulice. Následne prešiel na poľnú cestu smerom k planetáriu a odbočil na Trebišovskú ulicu, kde vozidlo zastavil a po vystúpení z vozidla sa dal na útek. Hliadky páchateľa prenasledovali, avšak na Michalovskej ulici sa im stratil z dohľadu. Na miesto sa ihneď dostavil aj policajný psovod a na pachovú stopu nasadil služobného psa, ktorý páchateľa vypátral dobre schovaného v kríkoch na Michalovskej ulici, kde bol následne zadržaný.

Stotožnený bol 21-ročný Peter z Košíc, ktorý bol následne obmedzený na osobnej slobode a predvedený na príslušný útvar. Vyšetrovateľ PZ 13 x súdne trestaného Košičana obvinil z prečinov neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla a marenia výkonu úradného rozhodnutia, pretože mal uložený právoplatný zákaz viesť motorové vozidlá. Obvinený po vykonaní procesných úkonov bol prevezený do výkon trestu odňatia slobody, nakoľko nenastúpil v septembri na výkon odňatia trestu za inú trestnú činnosť. V prípade dokázania viny mu za krádež vozidla hrozí až päťročné väzenie.

 

 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk