magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Polícia zintenzívni prevenciu proti drogám
@ Aktuálne -> Rôzne      Nov 18 2013 - 20:41 GMT

Tento týždeň je Európskym týždňom boja proti drogám, ktorý pôvodne vznikol ako Týždeň prevencie voči drogám a drogovým závislostiam z iniciatívy Európskej komisie v roku 1998. V tejto súvislosti policajti zaradený na úseku prevencie aj v Košickom kraji, budú počas tohto týždňa svoje úsilie venovať tejto závažnej problematike. Na školách a školských internátoch budú študentom a mládeži prednášať a besedovať s nimi o drogovej trestnej činnosti.

Drogová trestná činnosť na území mesta Košice

V roku 2012 bolo na území mesta Košice zaznamenaných celkom 100 prípadov drogovej trestnej činnosti (§§ 171, 172 a 173 Trestného zákona), z ktorých bolo 76 objasnených. Od začiatku tohto roka do 30.9.2013 evidujeme 58 zistených prípadov z toho 36 objasnených. Polícia sa intenzívne zameriava na odhaľovanie tohto druhu trestnej činnosti najmä vo vzťahu k predajcom omamných a psychotropných látok.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk