magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 04,11. 2013
@ Aktuálne -> Polícia      Nov 05 2013 - 05:00 GMT

Policajti objasnili niekoľko starších prípadov

Policajti PZ pátrali po neznámych páchateľoch, výsledkom je niekoľko obvinení. Z prečinu krádeže obvinili 29-ročného Jána z Košíc, ktorý pred mesiacom na Alejovej ulici v Košiciach, ukradol z motorového vozidla zn. Fiat Ducato príručnú taštičku s rôznymi dokladmi a finančnou hotovosťou 3.800,- eur. Poškodenému spôsobil škodu v celkovej výške 4.000,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Z prečinu krádeže obvinili aj 32-ročného Ivana z Košíc, ktorý v polovici septembra 2013 na Budapeštianskej ulici v Košiciach, strhol z krku 38-ročnej Košičanky retiazku a spoločne s 21-ročným Martinom a jeho rovesníkom Štefanom (21) z miesta ušli. Ukradnutú retiazku následne spoločne predali za 150,- eur neznámej osobe a peniaze si rozdelili medzi sebou. Krádežou retiazky vznikla poškodenej škoda za viac ako 800,- eur. Obvinenému Ivanovi hrozí v prípade dokázania viny až dvojročné väzenie. Martina a Štefana policajti obvinili z prečinu podielnictva za čo im hrozí až trojročný pobyt za mrežami.

Policajti objasnili aj vlámačku do administratívnej budovy bývalého štátneho majetku v obci Maťovské Vojkovce (okr. Michalovce), odkiaľ páchatelia v priebehu augusta 2013 odcudzili dvoje dverí, dva radiátory, masážne zariadenie do sprchy, dva nerezové kotly na varenie, taniere, vodovodné batérie a poškodil niekoľko radiátorových ventilov. Spoločnosti so sídlom vo Veľkých Kapušanoch spôsobili celkovú škodu takmer 2.300,-€. Zo spáchania tohto skutku obvinili Martina (32) a Marianu (29) z okresu Michalovce. Za prečin krádeže im hrozí až dvojročné väzenie.

Z rodinného domu zmizol americký staford

Policajti Obvodného oddelenia PZ Streda nad Bodrogom vyšetrujú krádež psa z dvora rodinného domu na Hlavnej ulici v obci Ladmovce (okr. Trebišov). Z prečinu porušovanie domovej slobody už obvinili miestneho 57-ročného muža, ktorého umiestnili v cele policajného zaistenia. Obvinený včera v popoludní preliezol uzamknuté oplotenie rodinného domu poškodenej a na dvore odviazal psa - amerického staforda. Tohto priviazal na špagát a následne psa preložil cez oplotenie na ulicu, ktoré potom aj sám preskočil a so psom odišiel domov. Psík bol vrátený majiteľke. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie. Poškodenej Ladmovčanke spôsobil škodu cca 50,- eur.

Vandal posprejoval fasádu

Doposiaľ nezistený páchateľ v priebehu októbra 2013, nastriekal sprejom rôzne znaky a nápisy na vonkajšiu  fasádu  bytového domu na ulici Oslobodenia v Moldave nad Bodvou (okr. Košice-okolie). Vlastníkom bytov a nebytových priestorov bytového domu spôsobil škodu vo výške 200,- eur. Prípad prešetruje Obvodné oddelenie PZ Moldava nad Bodvou ako prečin poškodzovania cudzej veci.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606