magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 02. 10.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 03 2013 - 14:11 GMT

U Michalovčana našli takmer 130 dávok drogy

Michalovským policajtom sa podarilo zaistiť ďalšie drogy. Iba 20-ročný Michalovčan v júli 2013 na terase z jedných penziónov v k. ú. obce Klokočov, neoprávnene prechovával pre vlastnú potrebu vo vrecku bundy, priesvitné PVC vrecko s obsahom  sušenej rastliny. Podľa znaleckého posudku obsahovalo vysušené vrcholky rastliny konope o celkovej hmotnosti 12,40 g s priemerným 15,3 % obsahom THC. Z tohto množstva by bolo možné pripraviť až 124 obvykle jednorazových dávok drogy. Vyšetrovateľ PZ mladého muža obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi, za čo mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Michalovskí policajti z drogovej trestnej činnosti obvinili aj 29-ročného Jána z Michaloviec. U tohto začiatkom júla 2013 vo večerných hodinách v sanitnom vozidle záchrannej služby na Užhorodskej ulici v Michalovciach, našla zdravotná sestra počas jeho ošetrovania ako zraneného účastníka dopravnej nehody, sklenenú pipetu a plechovku so sušenou rastlinou. Podľa znaleckého posudku išlo o sušinu vykazujúcu morfologické znaky rastliny konope o hmotnosti 0,56 g s obsahom 7,3% účinnej látky THC, čo zodpovedá až štyrom obvykle jednorazovým dávkam drogy. V prípade dokázania viny mu hrozí až trojročné väzenie.

V pivárni mu skončil popolník na hlave

Poverený príslušník PZ z prečinov ublíženia na zdraví a výtržníctva obvinil 47-ročného Ivana z Košíc. Obvinený koncom augusta tohto roka v jednej z pivárni v centre Košíc, fyzicky napadol o dva roky staršieho Košičana. Po údere popolníkom po hlave, poškodený spadol na zem. Obvinený v útoku pokračoval a kopol ho do oblasti tváre. Takto mu spôsobil zranenia s dobou liečenia 13 dní. V prípade dokázania viny mu hrozí až trojročné väzenie.

Zo zimných gúm sa dlho netešil

Policajti Obvodného oddelenia PZ Moldava nad Bodvou vypátrali a z prečinu krádeže obvinili miestneho 28-ročného Zoltána. Tento sa v júli tohto roka vlámal do pivnice na Severnej ulici v Moldave nad  Bodvou (okr. Košice-okolie). Z pivnice odcudzil štyri zimné pneumatiky s diskami, príklepovú vŕtačku a rôzne murárske náradie. Majiteľovi spôsobil škodu na odcudzených veciach za viac ako 260,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606