magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 19. 09.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 20 2013 - 13:11 GMT

Včera na Košických cestách vyhasli dva ľudské životy

Včera krátko po 11.00 hod. došlo v Čermeľskom údolí pred železničným priecestím Alpinka v Košiciach k čelnej zrážke dvoch osobných motorových vozidiel. 35-ročný vodič z okresu Spišská Nová Ves viedol vozidlo zn. Peugeot 206 v smere na Alpinku. Pri prejazde pravotočivou zákrutou v úseku pred železničným priecestím pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy, stavu a povahe vozovky ako aj svojím schopnostiam a okolnostiam, ktoré možno predvídať, dostal s vozidlom šmyk. Následne prešiel do protismernej časti vozovky, kde sa čelne zrazil z vozidlom zn. Toyota Rav4, ktoré viedol 58-ročný Košičan v smere do Košíc. Pri nehode vodič vozidla Peugeot 206 utrpel zranenia s dobou liečenia do jedného mesiaca. Jeho 37-ročná spolujazdkyňa utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. Vodič Toyoty Rav4 utrpel zranenia s dobou liečenia do 14 dní, jeho 58-ročná spolujazdkyňa utrpela zranenia s dobou liečenia viac ako 42 dní. Požitie alkoholických nápojov u vodiča Toyoty nebolo zistené, vodičovi Peugeotu bola za účelom zistenia požitia návykových látok odobratá krv. Celková škoda na vozidlách bola spôsobená vo výške 11.000,- eur. Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví.

Včera po 22.00 hod. došlo v Košiciach k tragickej dopravnej nehode medzi osobným motorovým vozidlom a chodcom. K stretu došlo na Prešovskej ceste blízko krematória. 32-ročný vodič z okresu Košice-okolie viedol osobné motorové vozidlo zn. VW Jetta, po rýchlostnej ceste R 4 v ľavom jazdnom pruhu v smere od obce Budimír do Košíc. V úseku zvanom Zelený dvor prednou časťou vozidla narazil do chodca doposiaľ nezistenej totožnosti, ktorý sa nachádzal na vozovke. Chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vyšetrovateľka PZ začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Bližšie okolnosti dopravných nehôd sú predmetom vyšetrovania.

Zberač“ drahých kovov spôsobil takmer trojtisícovú škodu

Michalovskí policajti vypátrali a z prečinov krádeže a poškodzovania cudzej veci obvinili 45-ročného muža z Bánoviec nad Ondavou. Obvinený v júny tohto roku bez zjavného násilia vnikol do areálu firmy pri obci Bánovce nad Ondavou. Následne sa cez silo dostal do vnútra budovy, odkiaľ zo steny odcudzil 500 metrov dvoj a trojžilového medeného kábla. Okrem toho poškodil hliníkové káble a dva veľké elektromotory, pričom z jedného odcudzil meď. Michalovskej spoločnosti spôsobil krádežou škodu vo výške 1.000,- eur a škodu poškodením vo výške 1.500,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk