magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 12. 09.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 13 2013 - 05:29 GMT

Na parkovisku vyčíňal vandal

Včera krátko pred treťou hodinou ráno vyčíňal neznámy páchateľ na Gelnickej ulici v Košiciach. Na tam zaparkovaných troch vozidlách vypáčil uzávery nádrží. Z vozidla Škoda Fábia ukradol doposiaľ nezistené množstvo benzínu, takto vznikla bratislavskej firme doposiaľ nevyčíslená škoda. Z auta zn. Mercedes E350 ukradol 15 litrov motorovej nafty a z prednej kapoty ukradol znak Mercedes. Košickej firme spôsobil škodu za viac ako 220,- eur. Z tretieho vozidla Škoda Fábia sa mu nepodarilo ukradnúť žiadne pohonné hmoty. Košickej s.r.o. spôsobil poškodením škodu v doposiaľ nevyčíslenej výške. Poverený policajt Obvodného oddelenia PZ Košice Sídlisko KVP začal trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže.

Rybárčil po polnoci, hrozí mu dvojročné väzenie

Policajti Obvodného oddelenia PZ Vinné z prečinu pytliactva obvinili 47-ročného muža zo Sečoviec. Obvinený na vodnej ploche Zemplínskej Šíravy (okr. Michalovce), ako člen miestnej rybárskej organizácie s platným povolením v polovici júna tohto roku chytal ryby v čase od 00.00 hod. do  01.40 hod.. Takto neoprávnene zasiahol do výkonu rybárskeho práva tým, že ryby lovil v čase individuálnej ochrany,  teda mimo stanoveného denného času, ktorým je pre mesiac jún doba od 04.00 hod. do 24.00 hod.. Nakoľko neulovil žiadnu rybu rybárskej organizácii nevznikla žiadna škoda. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Opitývodič na pešej zóne

Včera o 21.30 hod. na Zimnej ulici v Čiernej nad Tisou riadil 52-ročný Karol motorové vozidlo zn. KIA Sportage po pešej zóne v smere od ulice Železničnej k ulici Hlavnej. Bol zastavený a kontrolovaný hliadkou PZ, pričom pri kontrole bol vyzvaný, aby sa podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu bolo nameraných 0,95 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,98 promile. Vodičský preukaz mu policajti na mieste zadržali muža umiestnili do cely policajného zaistenia. Poverený policajt muža obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky za čo mu v prípade dokázania viny hrozí až ročné väzenie.

Všímavosť, alebo náhoda

 

Policajti Obvodného oddelenia PZ Kráľovský Chlmec vypátrali a z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody obvinili 25-ročného Mariána z okresu Trebišov. Tento začiatkom augusta 2013 na ulici Sahara v obci Biel (okr. Trebišov), neoprávnene vnikol do rodinného domu. Pomocou pravého kľúča, ktorý bol ponechaný na parapete okna vedľa vchodových dverí, odomkol dvere domu, vošiel dnu a následne odcudzil finančnú hotovosť 160,- eur, rôzne šperky kombinácií červeného a žltého kovu a dva mobilné telefóny. Majiteľovi spôsobil škodu za takmer 1.500,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Zopár rád ako zabezpečiť obydlie pred krádežou :

 • Nikdy nenechávajte kľúče na tzv. dohovorených miestach ( pod rohožkou, v kvetináči atď.) Sú to prvé miesta, kde zlodeji hľadajú. Nie je vylúčené, že vaše zvyky pozorujú z diaľky už dlhší čas. Ak v dobe vašej neprítomnosti zveríte kľúče od svojho bytu, dôkladne zvážte, či je to osoba spoľahlivá a dôveryhodná.

 • Starostlivo zamykajte dvere a zatvárajte okná. Nezabúdajte ani na podkrovie, poschodie, strešné a pivničné okná. Zlodej je schopný dostať sa dovnútra každým otvorom väčším ako ľudská hlava.

 • Zabezpečte si kvalitný bezpečnostný zámok v kombinácii s ďalšími zabezpečovacími prostriedkami (bezpečnostné závory, bezpečnostné retiazky), výplne dverí zabezpečte proti roztiahnutiu, dvere spevnite oplechovaním.

 • V prípade, že bývate na prízemí nainštalujte okrasné mreže a bezpečnostné fólie na okná, balkóny a loggie. Spolu so spoľahlivým zatváraním okien zvýšia bezpečnosť vášho bývania.

 • Využívajte osvedčené " kukátko". Pohľad doňho vám umožní premyslieť si, či zvoniacemu otvoríte. Aj v tomto smere je na našom trhu dostatočný výber priezorov, ktoré Vám umožnia vidieť celý chodbový priestor. V žiadnom prípade neotvárajte dvere a nevpúšťajte do bytu osoby, ktoré nepoznáte. Predídete tak mnohým nepríjemným a možno nebezpečným situáciám.

 • Neuschovávajte väčšie finančné obnosy doma, bezpečnejšie budú v bankovom ústave či na vkladnej knižke.

 • Cennosti, najmä šperky, cenné zbierky a pod. môžete uschovať najmä počas vašej dlhodobejšej neprítomnosti v byte, v prenajatom trezore bankovej inštitúcie.

 • Doklady od drahého priemyselného i spotrebného tovaru si dobre uschovajte. Vyznačené výrobné číslo na doklade umožní polícii pátrať po vašom odcudzenom majetku, po páchateľovi krádeže, vec identifikovať a vrátiť ju späť do vášho vlastníctva.

 • V prípade vašej dlhodobejšej neprítomnosti požiadajte príbuzných, známych alebo susedov, aby vám pravidelne vyberali poštovú schránku a občas skontrolovali neporušenosť bytu.

 • Nezaťahujte okná bytu roletami, dávate tým na vedomie, že nie ste doma.

 • Mať dobré vzťahy so susedmi je jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť svoj byt či dom. Požiadajte ich, aby venovali pozornosť okoliu vášho domu, bytu, prípadne si všímali pohyb neznámych podozrivých osôb.

 • Dbajte na dobrú viditeľnosť vstupu do domu. Zlodej uprednostňuje prístup maskovaný kríkmi či stromami, pretože sa cíti byť dobre krytý.

 • Vytvorte zdanie, že je v byte niekto prítomný. Využite napr. elektronické spínacie zariadenia, ktoré podľa nastavenia rozsvietia svetlá, zapnú rádio, televíziu a pod.

Nezabúdajte na pravdivosť ľudového porekadla: "Príležitosť robí zlodeja! "

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606