magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 01.09.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 02 2013 - 08:43 GMT

Vyhrážali sa zabitím

Poverený príslušník OO PZ Košice KVP z prečinu nebezpečného vyhrážania obvinil 56-ročného Ľudovíta z Košíc, ktorý sa v sobotu večer vyhrážal 48-ročnej žene zabitím, čím u ženy vzbudil dôvodnú obavu a svoj život a zdravie.

Poverený príslušník OO PZ Košice Staré mesto z prečinu nebezpečného vyhrážania obvinil aj 66-ročného Jaroslava z Košíc, ktorý sa v sobotu dopoludnia vyhráža zabitím svojej manželke (63), čím u nej vzbudil dôvodnú obavu o svoj život a zdravie.

Poverený príslušník OO PZ Košice Sever vzniesol obvinenie za prečin nebezpečné vyhrážanie 63-ročnému Jozefovi z Košíc, ktorý sa včera (1.9.) podvečer v chate v chatovej lokalite Čičky-Majer v Košiciach vyhrážal zabitím 30-ročnému Košičanovi, pričom sekerou zaťal do dverí chatky a vystrelil na muža z plynovej pištole. Týmto konaním u 30-ročného muža vzbudil dôvodnú obavu o svoj život a zdravie.

Všetci traja obvinení muži boli umiestnení do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Kradol na Pajorovej

Bezprostredne po čine pod oknami bytu i s odcudzenými vecami policajná hliadka Obvodného oddelenia PZ Košice Staré mesto zadržala 19-ročného Rolanda z Košíc, ktorý v sobotu (31.8.) v skorých ranných hodinách o 02,45 hod. na Pajorovej ulici v Košiciach vykopol vchodové dvere bytu. Následne z bytu odcudzil športovú tašku, troje slnečné okuliare, spoločenskú hru, baby monitor, dve peňaženky i detské oblečenie. Majiteľovi spôsobil celkovú škodu 2.000,-€. Poverený príslušník OO PZ Košice Staré mesto  19-ročného Košičana obvinil z prečinu krádeže, za ktorý mu hrozí až dvojročné väzenie.

Tínedžer si trúfol na dôchodcov

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Spišskej Novej Vsi zo zločinu lúpeže a prečinu krádeže v štádiu pokusu obvinil 17-ročného Júliusa z obce Teplička (doposiaľ 5-krát súdne trestaný), ktorý v piatok (30.8.) ráno pri parkovisku na starom nástupišti SAD v Spišskej Novej Vsi podišiel k idúcemu 64-ročnému mužovi zo Spišskej Novej Vsi a chcel mu prehľadať vrecká nohavíc, čo sa mu nepodarilo. Potom na chodníku na nástupišti obvinený Július skočil zozadu na 64-ročného muža, jednou rukou ho chytil okolo krku a druhou sa mu opäť snažil prehľadať vrecko nohavíc, pričom ho otvoriť nevedel.

Poškodenému mužovi materiálna škoda nevznikla, avšak pri napadnutí stratil rovnováhu a spadol na pravý bok, pričom utrpel ťažké zranenie s predpokladanou dobou liečenia 10 mesiacov. Obvinený mladík je stíhaný väzobne. V prípade dokázania viny mu ako mladistvému za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na šesť rokov.

Obvinený Július má „na krku“ i ďalšie obvinenie z prečinu krádeže. Deň pred lúpežou vo štvrtok (29.8.) popoludní na chodníku na Letnej ulici v Spišskej Novej Vsi využil nepozornosť 82-ročnej dôchodkyne z uvedeného mesta, ktorá kráčala po chodníku. Zozadu pristúpil k dôchodkyni a z ruky jej vytrhol kabelku, v ktorej mala doklady, osobné veci a finančnú hotovosť 5 eur. Poškodenej žene spôsobil celkovú škodu cca 26,- €. Za tento skutok mu hrozí až dvojročné väzenie.

Šoféroval opitý

Rožňavskí dopravní policajti z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky  obvinili 32-ročného muža z obce Krásnohorské Podhradie, ktorý včera (1.9.) popoludní v obci Krásnohorská Dlhá Lúka (okr. Rožňava) v smere od obce Lipovník na obec Jovice viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Favorit. Na konci obce vodiča zastavila a kontrolovala policajná hliadka OO PZ Rožňava, pričom vykonanou dychovou skúškou mu bola nameraná hodnota 1,00 mg/l alkoholu v dychu ( 2,08 promile). Taktiež policajti zistili, že viedol vozidlo aj napriek tomu, že má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlo až do mája 2015. Vodiča umiestnili do cely policajného zaistenia a poverený príslušník PZ spracuje podnet na jeho vzatie do väzby. Obvinenému mužovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky

Z koľajového vozíka odcudzili 100 kilovú železnú nápravu, kriminalisti ich vypátrali

    Policajti Obvodného oddelenia PZ Moldava nad Bodvou z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili troch mladíkov z Moldavy nad Bodvou (16,17,19), ktorí dňa 16. 08. 2013 vo večerných hodinách po spoločnej dohode preskočili oplotenie firmy na Rožňavskej ulici v Moldave nad Bodvou (okres Košice – okolie), na dvore firmy z koľajového vozíka odmontovali a odcudzili železnú nápravu o hmotnosti 100 kg. Mestu Moldava nad Bodvou, ktorá má vo firme uskladnené veci, krádežou spôsobili škodu vo výške 30 €. Obvineným mladíkom hrozí až dvojročné väzenie, mladistvým sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

 

Z firmy odcudzil peniaze

 

V noci z piatka na sobotu sa doposiaľ neznámy páchateľ vlámal do firmy na Nižnej ulici v obci Veľká Tŕňa (okr. Trebišov). Potom vnikol do kancelárie, odkiaľ z dvoch kovových pokladníc odcudzil finančnú hotovosť 4.800,-€. Potom zo zásuvky stola odcudzil kovovú pokladnicu s finančnou hotovosťou 400,-€. Spoločnosti so sídlom Veľká Tŕňa spôsobil celkovú škodu viac ako 5.900,-€. Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie pre prečin krádeže vlámaním a po páchateľovi pátra.

 

Krádežou medených trubiek poškodil chladiarenské zariadenie

 

Včera (1.9.) popoludní  doposiaľ neznámy páchateľ nezisteným spôsobom prekonal oplotenie pozemku areálu na ulici Podskalka v Spišskej Novej Vsi. Následne prešiel k budove, odkiaľ odstránil dve medené trubky o dĺžke 15 metrov a tie odcudzil. Krádežou medených trubiek poškodil mechanizmus chladiarenského zariadenia. Spoločnosti so sídlom v Rimavskej Sobote poškodením zariadenia spôsobil škodu 3.000 eur a krádežou trubiek škodu cca 50 eur. Spišskonovoveskí policajti v tomto prípade začali trestné stíhanie pre prečin krádeže a prečin poškodzovania cudzej veci. Polícia po páchateľovi a odcudzených veciach pátra.

 

 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606