magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 27.08.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 29 2013 - 15:52 GMT

14-ročné dievča pristihli pytliačiť

Spišskonovoveskí policajti z prečinu pytliactva obvinili 14-ročnú Richnavčanku. Obvinené dievča v polovici augusta v poobedňajších hodinách, pri futbalom ihrisku v katastri obce Richnava (okr. Gelnica), v rybárskom revíre na rieke Hornád, chytala ryby bez povolenia. Ryby sa pokúšala chytiť na vlasec a háčik s návnadou (doma spraveného cesta). Svojím konaním neoprávnene zasiahla do výkonu rybárskeho práva. Nakoľko nestihla uloviť žiadnu rybu miestnemu rybárskemu zväzu nevznikla žiadna škoda. V prípade dokázania viny jej však ako mladistvej hrozí až ročné väzenie

Motocykel zapožičal neznámej osobe, tá s ním ušla

Príslušníci kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ Košice-okolie v priebehu troch dní vypátrali Košičana, ktorý si v polovici augusta na lúke v katastri obce Vyšný Medzev (okres Košice-okolie), pod zámienkou kúpy zapožičal od miestneho obyvateľa na skúšobnú jazdu motocykel zn. KAWASAKI KX 250, bez evidenčných čísiel spolu s ochrannou prilbou. S motocyklom chvíľu jazdil na lúke, následne sa však otočil a odišiel na neznáme miesto, pričom sa už nevrátil. Majiteľovi takto krádežou spôsobil škodu za takmer 2.000,- eur. Policajti svojou iniciatívnou prácou odcudzený motocykel aj s prilbou vypátrali a zaistili u mladého Košičana v Košiciach a už na štvrtý deň po krádeži vrátili jeho majiteľovi. Poverený policajt Obvodného oddelenia PZ Jasov z prečinu krádeže obvinil 24-ročného Michala z Košíc, za čo mu v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie.

U mladého Michalovčana našli až 120 dávok drogy

Michalovský vyšetrovateľ zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi obvinil 18-ročného Dominika z Michaloviec. Obvineného mladíka prichytili príslušníci PZ na Okružnej ulici v Michalovciach, ako neoprávnene prechovával pre svoju potrebu v príručnej taške 16 ks igelitových vrecúšok s obsahom morfologicky zhodných vrcholkov rastliny konope o celkovej hmotnosti 11,84 g s celkovým obsahom THC – účinnej látky rastliny konope (Cannabis) 13,0 %. Z tohto množstva by bolo možné pripraviť až 118 obvykle jednorazových dávok drogy. Okrem toho u mladíka pri kontrole našli jedno igelitové vrecko obsahujúce vrcholky rastliny konope o hmotnosti 1,21 g s celkovým obsahom THC 3,8 %, z ktorého by bolo možné pripraviť až dve obvykle jednorazové dávky drogy a jedno igelitové vrecko obsahujúce podrvenú zmes tabaku a rastliny konope o hmotnosti 1,12 g s celkovým obsahom THC nižším ako 0,5 %. Toto množstvo vzhľadom na nízky obsah THC má  na psychiku človeka iba nepatrný vplyv a jeho fajčenie preto nemožno považovať za konzumáciu drogy v pravom slova zmysle. Obvinený drogy dobrovoľne vydal príslušníkom PZ. Obvinený je stíhaný na slobode a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Rožňavčan sa s autom prevrátil na strechu

Včera okolo 14,00 hod. došlo na Košickej ulici v Rožňave k dopravnej nehode. 21-ročný Rožňavčan viedol  osobné motorové vozidlo zn. Opel Vectra, po ulici Košickej smerom od Košíc do centra mesta Rožňavy. Pred mestom Rožňava v  pravotočivej  zákrute, z nezistených príčin zišiel mimo vozovku, kde narazil do dopravnej značky. Nárazom sa prevrátil na strechu a odrazil späť na vozovku. Vodič nebol zranený, avšak jeho 23-ročný spolujazdec utrpel zranenia s dobou  liečenia  do  4  týždňov  a druhý o rok mladší spolujazdec utrpel zranenia s dobou liečenia nad  42  dní. Celková spôsobená škoda činí 1.550,- eur. Rožňavský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk