magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 21.08.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 22 2013 - 15:10 GMT

Napadol a dobil muža

Poverený príslušník PZ obvinil z prečinu ublíženia na zdraví 21-ročného Jakuba z Košíc. Obvinený začiatkom júla 2013 v skorých ranných hodinách na Americkej triede v Košiciach, fyzicky napadol 24-ročného Košičana. Spôsobil mu zranenia s dobou liečenia do 42 dní. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až dva roky.

Policajti vypátrali vandalov

Z prečinu poškodzovania cudzej veci policajti PZ obvinili 23-ročného Košičana. Tento začiatkom januára tohto roku na Poľovskej ulici v Košiciach prepichol a prerezal šesť pneumatík na tam odstavenom nákladnom motorovom vozidle zn. Tatra 148. Majiteľovi spôsobil škodu za viac ako 1.800,- eur.

Z toho istého prečinu obvinili aj 34-ročného Františka z Košíc, ktorý koncom júna 2013 na Braniskovej ulici v Košiciach, poškodil zaparkované osobné motorové vozidlo zn. Mazda 6. Odlomil na ňom spätné zrkadlo, čím majiteľke spôsobil škodu za viac ako 300,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až ročné väzenie.

Pytliačiť sa nevypláca

Včera o 11,00 hod. bol v katastri obce Veľké Trakany prichytený a následne povereným policajtom Obvodného oddelenia PZ Kráľovský Chlmec z prečinu pytliactva obvinený 29-ročný muž z obce Veľké Trakany. Obvinený neoprávnene zasiahol do výkonu rybárskeho práva tým, že bez rybárskeho povolenia na màtvom ramene rieky Tisa (okr. Trebišov) udicou lovil ryby, pričom ulovil päť karasou striebristých, čím spôsobil miestnemu rybárskemu zväzu škodu cca 1,- euro. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Z drogovej trestnej činnosti obvinili dvoch mladíkov

Michalovský vyšetrovateľ PZ zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi obvinil 25-ročného Jozefa a jeho rovesníka ¼ubomíra zo Sniny. Obvinený Jozef začiatkom marca tohto roka v Michalovciach, od doposiaľ nestotožnenej osoby kúpil pre ¼ubomíra, ktorý mu na uvedenú kúpu poskytol sumu 40,- eur, plastovú injekčnú striekačku s bielou kryštalickou látkou s obsahom metamfetamínu, ktorú mu odovzdal. Po odovzdaní sa autom presunuli na parkovisko na Humenskej ceste v Michalovciach, kde časť drogy požili. Následne boli kontrolovaní príslušníkmi kriminálnej polície. Na ich výzvu im Jozef vydal plastovú injekčnú striekačku s bielou kryštalickou látkou o celkovej hmotnosti 0,39 g a priemerným 40,4 % obsahom metamfetamínu. Z tohto množstva by bolo možné pripraviť až 16 obvykle jednorazových dávok drogy. Obvinenému Jozefovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov a ¼ubomírovi až päťročné väzenie. Stíhaní sú na slobode.

Spišskonovoveskí  policajti obvinili muža z viacero krádeží

Pred týždňom policajti Okresného riaditeľstva PZ v Spišskej Novej Vsi v súvislosti s objasňovaním viacero krádeží vykonali domovú prehliadku v SNV v časti Ferčekovce u podozrivého 58-ročného miestneho muža. Počas nej policajti zaistili množstvo vecí pochádzajúcich z trestnej činnosti. Policajti časť zaistených vecí stotožnili a poverený príslušník PZ 58-ročného muža obvinil z viacero krádeží. Obvinený muž v priebehu júla tohto roku vnikol na pozemok troch chát. V časti Predná Huta v Spišskej Novej Vsi poškodil oplotenie pozemku chaty. Následne vnikol na pozemok a z terasy odcudzil horský bicykel spolu s visiacim zámkom a reťazou ktorou bol upevnený, kovové náradie ku krbu, predlžovací kábel a z pozemku odcudzil voľne stojacu solárnu sprchu s gumenou hadicou. Taktiež poškodil visiaci zámok na drevárni, čím poškodenému spôsobil celkovú škodu za viac ako 350,- eur. Do ďalšej chaty sa vlámal cez okno a následne ukradol mikrovlnu rúru, vàtačku, curlingové lyže, rôzne medaile a výherné poháre, hifi vežu, nerezový samovar, záhradnú hojdačku a rozbrušovačku. Majiteľovi spôsobil celkovú škodu vo výške 755,- eur. Do tretice poškodil  oplotenie záhradnej chatky v katastri mesta SNV a následne sa cez okno dostal dnu. Odtiaľ ukradol vysávač,  rozkladacie  ležadlo a plynovú bombu s varičom, ku škode pre poškodenú vo výške 125,- eur. Policajti na prípade ďalej pracujú a  nevylučujú, že počet obvinení z krádeží ešte nie je konečný. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk