magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 15.08.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 16 2013 - 17:06 GMT

Dôchodca vošiel medzi koľaje

Včera ráno (15.8.2013) okolo 04.40 hod. na 1. dopravnej koľaji v úseku medzi železničnou stanicou Haniska pri Košiciach a železničnou stanicou Barca pri mestskej časti Šebastovce v Košiciach došlo k zrážke medzi rušňom, ktorý viedol 58-ročný rušňovodič a 74-ročným chodcom zo Šebastoviec.  Rušňovodič pri vchádzaní do oblúka zbadal osobu, ktorá z ľavej strany vchádzala medzi koľaje. V momente, keď osobu zbadal zatrúbil a použil rýchlobrzdu, pričom pri brzdení došlo k nárazu. Po prevoze do košickej nemocnice 74-ročný chodec zraneniam podľahol. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Z košickej predajne odcudzil knihy

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach zo zločinu krádeže obvinil 22-ročného mladíka z obce Drienovec, ktorý v stredu (14.8.)  popoludní v jednej z predajní na Mlynskej ulici v Košiciach odcudzil dve knihy, ktoré si dal do ruksaku a z predajne chcel odísť bez zaplatenia. To spozoroval zamestnanec predajne , ktorý mladíka zastavil a požiadal ho, aby knihy vrátil. Obvinený muž z vaku vybral jednu knihu a snažil sa z predajne odísť, pričom bol opäť vyzvaný, aby všetko čo odcudzil vrátil. Na to obvinený mladík vytiahol z ruksaku kuchynský nôž a obrátil sa na zamestnanca so slovami „mám ťa tu dobodať ?“. Zamestnanec z obavy o svoj život a zdravie od mladíka odstúpil, pričom muž z predajne s odcudzeným tovarom odišiel. No ďaleko nedošiel, pretože ho na Hlavnej ulici v Košiciach policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržali. Krádežou spôsobil bratislavskej firme škodu 9,95 €. Obvinený mladík bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý a za taký čin v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch bol odsúdený. Obvinený 22-ročný muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Teraz mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov. Zároveň vyšetrovateľ PZ spracoval  podnet na vzatie obvineného muža do väzby.

V Košiciach „zmizlo“ auto

Doposiaľ neznámy páchateľ od 13.08.2013 do dňa 15.08.2013 na Turgenevovej ulici v Košiciach doposiaľ nezisteným spôsobom odcudzil osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octávia. Majiteľovi krádežou auta spôsobil škodu vo výške 15.000,-€. Polícia po odcudzenom aute a páchateľovi intenzívne pátra.

V Rožňave „olúpili“ nevidiaceho muža

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Rožňave dnes obvinil zo zločinu lúpeže 31-ročného Mareka z Dobšinej a 21-ročnú Katarínu z Rožňavy, ktorí v stredu (14.8.) okolo 20,00 hod. na Záhradníckej ulici v Rožňave pod zámienkou predaja kávovaru vylákali 48-ročného Rožňavčana na presne nezistené miesto v Rožňave, pričom po odchode z tohto miesta, neďaleko ulice Sama Czabana časť zv. Čurgov, mu jeden z páchateľov podkopol nohy a muž spadol na zem.  Potom mu násilím vytiahol z vrecka kabáta ruku, v ktorej mal peňaženku s finančnou hotovosťou 260,-€. Peňaženku mu z ruky vytrhol a z miesta ušli. K zraneniu poškodeného muža nedošlo. Včera popoludní policajti vypátrali a zadržali podozrivé osoby z tohto skutku a umiestnili do cely policajného zaistenia. Keďže sa obvinené osoby tohto skutku dopustili na chránenej osobe, hrozí im v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Zároveň vyšetrovateľ PZ spracuje podnet na vzatie obvinených do väzby.

V Trebišove horelo auto

Včera (15.8.) okolo 21.00 hod. vo dvore trebišovského obvodného úradu na Ul. M.R. Štefánika doposiaľ neznámy páchateľ podpálil neznámou látkou vozidlo zn. Škoda Pic-up, pričom požiar poškodil aj dve vedľa zaparkované vozidlá zn. Citroen Berlingo a VW Cady. Majiteľovi poškodením vozidiel vznikla škoda približne 9.000,-€. Kriminalistický technik na mieste zaistil chemické stopy, ktoré budú podrobené expertíznemu skúmaniu. Trebišovskí policajti v tomto prípade začali trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci a po páchateľovi pátrajú.

 

 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk