magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 13.08.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 14 2013 - 13:34 GMT

Z parkoviska „zmizlo“ auto

V noci z pondelka na utorok doposiaľ neznámy páchateľ odcudzil z parkoviska na Triede SNP v Košiciach osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octavia. Krádežou bratislavskej spoločnosti spôsobil škodu vo výške 8.500,-€. Poverený príslušník PZ v danej veci začal trestné stíhanie pre prečin krádeže.

Ulakomil sa aj na cukrovinky

V noci z pondelka na utorok sa doposiaľ neznámy páchateľ vlámal do skladových priestorov predajne v obci Jasov (okr. Košice okolie), odkiaľ odcudzil finančnú hotovosť, cukrovinky a alkoholické nápoje rôznych značiek. Zároveň rozbil tri poplašné senzory, akustickú sirénu a kódovací panel k elektronickému zabezpečovaciemu zariadeniu. Krádežou tovaru spôsobil majiteľke škodu 360,-€, poškodením zariadenia škodu 1.210,-€. Policajti v Jasove v tomto prípade začali trestné stíhanie pre prečin krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci.

Ukradol obrazy

Doposiaľ neznámy páchateľ sa od 24.07.2013 do 12.08.2013 vlámal do domu na Švermovej ulici v Sobranciach, pričom z domu zobral päť obrazov zavesených na stenách izieb, vyniesol ich na dvor a zo štyroch rámov vybral samotné plátna – maľby, ktoré odcudzil. Jeden obraz a štyri rámy ponechal na dvore domu nepoškodené. Odcudzením malieb spôsobil majiteľke škodu najmenej 2.000,-€ a poškodením zariadenia škodu najmenej 25,-€. Sobraneckí policajti v tomto prípade začali trestné stíhanie pre prečin porušovania domovej slobody a prečin krádeže.

Iba 13-ročný chlapec ukradol mu peňaženku

Včera (13.8.) večer oznámil na linku „158“ 54-ročný muž z obce Rožňavské Bystré (okr. Rožňava), že mu niekto na ihrisku v uvedenej obci odcudzil peňaženku s dokladmi a peniazmi. Privolaná policajná hliadka OO PZ Štítnik na mieste šetrením zistila, že tohto skutku sa dopustil maloletý 13-ročný miestny chlapec, ktorý využil nepozornosť poškodeného muža. Keď muž vstával z lavičky, tak mu peňaženka z vrecka vypadla. Chlapec ju prišliapol nohou a po chvíli ju zdvihol zo zeme a pobral sa aj s bratom za tribúnu. Tam vybral z peňaženky 70,-€ a zahodil ju do kríkov. Policajti odcudzenú peňaženku spolu s dokladmi, bankomatovou kartou a preukazmi našli a vrátili poškodenému mužovi. Nakoľko skutok spáchala maloletá osoba, ktorá nie je trestne zodpovedná, vec bude po zadokumentovaní v zmysle Trestného poriadku odložená.

Zo salónu „potiahol“ tržbu, dvaja z bytu mikrovlnku

Spišskonovoveskí policajti vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 22-ročného Lukáša zo Spišskej Novej Vsi, ktorý začiatkom júna tohto roku v jednom z kozmetických salónov v Spišskej Novej Vsi využil nepozornosť personálu a z nezabezpečenej zásuvky drevenej skrinky ukradol tržbu vo výške 850,-€. Za tento skutok obvinenému mladíkovi hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

 

Policajti OO PZ Štítnik vypátrali a z prečinu krádeže a porušovania domovej slobody obvinili dvoch mužov vo veku 18 a 24 rokov zo Slavošoviec, ktorí sa v presne nezistenej dobe od februára do 5. 8. 2013 vlámali do bytu v Slavošovciach (okr. Rožňava), odkiaľ odcudzili mikrovlnnú rúru a starú zimnú bundu. Poškodením zariadenia a odcudzením vecí spôsobili majiteľke škodu 160,-€. Za tento skutok hrozí obvineným mužom až dvojročné väzenie.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk