magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 10.07.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 12 2013 - 10:59 GMT

Košickí policajti vyšetrujú vraždu

Včera (10.7.2013) v poobedňajších hodinách boli v byte na Važeckej ulici v Košiciach nájdené dve màtve osoby. Išlo o 88-ročnú dôchodkyňu a jej 52-ročného syna. Policajti na mieste začali vyšetrovať príčiny úmrtia a po vykonaní ohliadky miesta činu a ďalších procesných úkonov zistili, že dôchodkyňa, ktorá ležala na pohovke v izbe, bola pravdepodobne udusená priložením podhlavníka na tvár, čím jej páchateľ znemožnil dýchanie a spôsobil smrť. Doposiaľ nezisteným spôsobom došlo k úmyselnému usmrteniu aj syna nebohej dôchodkyni. Privolaný súdny znalec cudzie zavinenie na mieste nevylúčil. Presnú príčinu smrti určí až nariadená pitva. Policajti na mieste zaistili list na rozlúčku pravdepodobne písaný nebohým synom. Košický vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy. Bližšie okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania.

Dôchodkyni ukradol retiazku za vyše 10.000,- eur

Košickí policajti vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 16-ročného Mareka z Košíc. Obvinený dňa 2. júla 2013 o 13,30 hod. na chodníku Kuzmányho ulice v Košiciach, pristúpil k 65-ročnej dôchodkyni z Košíc, ktorej z krku strhol retiazku zo žltého kovu s príveskom a ušiel. Retiazku následne odpredal neznámej osobe. Poškodenej spôsobil škodu vo výške 10.200,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Chodec zrážku s autom neprežil

Včera večer po 21,00 hod. v Košiciach na ceste zvanej Zelený dvor došlo k vážnej dopravnej nehode. 40-ročný vodič Maďarska viedol osobné motorové vozidlo značky Porsche Cayenne s nemeckými evidenčnými číslami po rýchlostnej ceste R4 v smere jazdy do Košíc v ľavom jazdnom pruhu. Cca 200 m pred značkou obce Košice mu do pravého okraja vozovky vošiel do jeho jazdnej dráhy 56-ročný chodec z Košíc. Pri následnej zrážke chodec utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým na mieste podľahol. Na vozidle vznikla škoda vo výške 20.000,- eur. Vodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Na mieste bol prítomný znalec z odboru cestnej dopravy. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Doprava bola v mieste dopravnej nehody odstavená počas jej dokumentovania, odklon cez obce Budímir, Rozhanovce a Košické Oľšany riadili policajti. Vyšetrovateľ vozidlo zaistil pre účely ďalšieho znaleckého skúmania. Bližšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.

Vlak zrazil muža, zrážku neprežil

Včera o 01,05 hod. v katastri mesta Trebišov v úseku železničnej trate medzi železničnými stanicami Hrinište - Trebišov na traťovej koľaji došlo k zrazeniu a usmrteniu 43-ročného muža z obce Čeľovce (okr. Trebišov). Rušňovodič vlaku spozoroval asi 50 m pred vlakom osobu, ktorá išla smerom na železničnú stanicu Trebišov medzi koľajnicovými pásmi, v koľajisku otočená chrbtom k rušňu. Aj napriek jeho snahe a použitiu rýchločinnej brzdy kvôli krátkej vzdialenosti vlak už nestihol zastaviť. Podľa vyjadrenia ohliadajúcej lekárky osoba utrpela mnohopočetné devastačné poranenia nezlučiteľné zo životom. Na màtvole bude vykonaná pitva. Požitie alkoholu u rušňovodiča  zistené nebolo. Trebišovskí policajti začali trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Príležitosť robí zlodeja“!?

Policajti Obvodného oddelenia PZ Vinné vypátrali a z prečinu porušovania domovej slobody obvinili 29-ročného Daniela zo Sniny. Tento v pondelok okolo 13,00 hod. na Vinianskom jazere (okres Michalovce), nezisteným spôsobom vnikol na dvor rekreačnej chaty. Následne odtiahol zasúvaciu sieťku na balkónových dverách, ktoré boli otvorené a vošiel do obývacej izby na poschodí, kde bol vyrušený majiteľkou chaty a z miesta ušiel. Z rekreačnej chaty neodcudzil žiadne veci. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Krompašskí  policajti vypátrali a z prečinu porušovania domovej slobody obvinili 16-ročného Gejzu a 21-ročného Miroslava z Krompách. Títo v apríli tohto roka v nočných hodinách prišli k domu na Družstevnej ulici v Krompachoch. Cez neuzamknuté vchodové dvere vošli do domu. Keďže sa v tom čase v dome nik nenachádzal, tak z izby odcudzili perinku pre batoľatá, rôzne detské oblečenie pre batoľatá, rôzne oblečenie pre 3 ročné dieťa a rôzne dámske oblečenie ako nohavice, tepláky, tričká, papuče a hygienické potreby. Poškodenej majiteľke spôsobili škodu za najmenej 210,- eur. Obvinený Gejza časť ukradnutých vecí policajtom dobrovoľne vydal. Miroslavovi hrozí až dvojročné a mladistvému až ročné väzenie.

Obdobný prípad vyšetrujú aj trebišovskí  policajti, kedy začiatkom januára 2013 vo večerných hodinách v obci Malý Ruskov, páchateľ neoprávnene vnikol na pozemok rodinného domu. Následne z neuzatvorenej dielne odcudzil kufrík s ručným náradím, elektromotor, uhlovú brúsku a prípravky na zváranie. Majiteľovi spôsobil škodu za viac ako 1.000,- eur. Policajti páchateľa tohto skutku vypátrali a z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody obvinili 35-ročného Martina z Trebišova. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Mladá nevodička si poriadne zavarila, zrazila dôchodcu

Včera okolo 17,00 hod. na sídlisku P. O. Hviezdoslava pred obytným blokom vo Veľkých Kapušanoch (okr. Michalovce), viedla 18-ročná nevodička z Veľkých Kapušian motorové vozidlo zn. Suzuki potom, čo jej matka (40) aj napriek tomu, že mala vedomosť, že jej dcéra nie je držiteľkou vodičského preukazu zverila vedenie vozidla. Mladá nevodička prudko stlačila plynový pedál, následkom čoho nezvládla riadenie vozidla a prednou časťou narazila do prednej ľavej časti tam zaparkovaného motorového vozidla zn. Škoda Fabia. Pri tomto vozidle v tom čase stál 82-ročný dôchodca, ktorý bol pritlačený medzi vozidlá. Dôchodca pri nehode utrpel zranenia s predpokladanou dobou PN štyri až šesť mesiacov. Alkohol u účastníkov dopravnej nehody nebol zistený. Nehodou vznikla celková škoda vo výške cca. 5.000,- eur. Dopravnú nehodu zavinila nevodička. Poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.

Zo zeme trčali granáty

Včera o 10,15 hod. bolo na Obvodnom oddelení PZ v Plešivci oznámené, že pri výkopových prácach na Gemerskej ulici v Plešivci (okr. Rožňava), bola nájdená nevybuchnutá munícia. Policajti na mieste zistili, že zo zeme vyčnieva munícia z obdobia II. svetovej vojny a miesto zabezpečili pred neoprávnenou manipuláciou. Privolaný policajný pyrotechnik uviedol, že ide o funkčné delostrelecké granáty kalibru 75 mm v počte 5 ks. Nakoľko muníciu nebolo možné zneškodniť na mieste, muníciu zabezpečil a previezol na jej zneškodnenie.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk