magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Zrekonštruované mestské kúpalisko
@ Aktuálne -> Rôzne      Jul 01 2013 - 09:48 GMT

Viac trávnatej plochy, zrekonštruované bazény, nové zázemie aj bezplatné wi-fi ponúkne Košičanom zrekonštruované mestské kúpalisko na Rumanovej ulici. Letnú sezónu 2013 odštartuje v pondelok 1. júla o 9:00h.

Príjemné osvieženie počas horúcich letných dní a k tomu hneď niekoľko noviniek čaká návštevníkov obľúbeného kúpaliska, ktoré vďaka výstavbe Kunsthalle a revitalizácii Mestského parku dostalo novú tvár. Rekonštrukciou prešla technológia úpravne bazénovej vody so systémom automatizovaného riadenia, sociálne zariadenia aj sprchy. Bazény dostali nový hydroizolačný náter a zrekonštruované boli tiež chodníky a brodítka.

Stánky s občerstvením ponúkajúce teplé jedlá a chladené nápoje budú návštevníkom k dispozícii v nových priestoroch so slnečníkmi a zastrešenou plochou. Novinkou v oddychovej zóne areálu kúpaliska je jazierko a väčšia plocha na opaľovanie s novým trávnatým kobercom o rozlohe 3400 m². Na najmenších návštevníkov čaká malé detské ihrisko s pieskoviskom, šmýkačkou, hojdačkami a asfaltové ihrisko.

Na mestské kúpalisko sa v lete chystá aj primátor mesta Richard Raši: „Rekonštrukciou prešli bazény aj zázemie kúpaliska, zväčšila sa plocha na opaľovanie a pre najmenších je pripravené detské ihrisko. Zaujímavou novinkou bude určite najmä pre mladých bezplatné pripojenie na internet v celom areáli kúpaliska. Košičanov po minuloročnej prestávke na obľúbené mestské kúpalisko srdečne pozývam, určite sa tam spolu v lete stretneme“!

Vchod na kúpalisko bude po novom zo strany parku, ktorý sa vďaka turniketom a náramkom s čipovým kódom umožňujúcim obojsmerný pohyb priamo prepojil s areálom kúpaliska. Návštevníci tak môžu využívať súčasne aj plochu vynoveného mestského parku, multifunkčné športovisko a detské ihriská.

Pri prestavbe sa pamätalo na imobilných návštevníkov, pre ktorých bude k dispozícii bezbariérové sociálne zariadenie so sprchou. V rámci zvýšenia bezpečnosti bol areál vybavený novým verejným osvetlením a monitorovacím systémom. Vítanou novinkou je tiež bezplatné pripojenie na internet a fakt, že všetky výhody zrekonštruovaného kúpaliska si budú Košičania užívať za nezmenené vstupné.

 

Ceny lístkov pre rok 2013:  

dospelí - celodenný 3,50 Eur

deti - celodenný 2,50 Eur

dospelí po 15.00 h    2,50 Eur

deti po 15.00 hod     2,00 Eur

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk