magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

YURI DOJC: LAST FOLIO
@ Kultúra -> Výstavy      Jun 11 2013 - 11:05 GMT

Verinsáž výstavy YURI DOJC: LAST FOLIO sa uskutoční dnes 11.6 v Synagóge na Zvonárenskej ulici č. 7 o 17:00 hod. Projekt Last Folio reprezentuje viac ako desať rokov práce fotografa Yuriho Dojca, rodáka z Humenného, ktorý emigroval do Kanady v roku 1968, kde sa usadil a dnes je zaradený medzi špičku svetovej fotografie. Návrat na Slovensko po mnohých rokoch ho priviedol na stopy židovského kultúrneho dedičstva jeho rodičov, starých rodičov a ich osud, ako aj osudy iných, s ktorými sa na svojich dlhoročných cestách po Slovensku zoznámil. Chytili ho ako človeka i ako fotografa za srdce.

Výsledkom je jeho zbierka obrazov Last Folio – portréty tých, čo prežili holocaust, obrazy zarastených cintorínov, spustnutých budov a synagóg, ale hlavne Dojcove portréty zabudnutých, rozpadávajúcich sa kníh. Výstava Last Folio putuje po svete už niekoľko rokov a stretla sa u kritiky s pozitívnou odozvou na oboch stranách Atlantiku. Videli ju vo Veľkej Británii, New Yorku, Indiane a v Bruseli.  Do Košíc prichádza z Ríma a jej ďalšia zastávka bude Moskva. Výstava potrvá do 28.8.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk