magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Ponuka pre mladých železničiarov
@ Aktuálne -> Doprava      May 19 2013 - 11:05 GMT

Košická detská historická  železnica ponúka jedinečnú príležitosť pre dievčatá  a chlapcov vo veku od 6 do 19 rokov stať sa členom Klubu priateľov Detskej železnice. Mladí nadšenci si tak budú môcť vyskúšať výpravu vlakov, prácu sprievodcu či ďalšie atraktívne činnosti na naozajstnej železnici. Nábor nových členov sa uskutoční v nedeľu, 26. mája 2013 na stanici Čermeľ od 9:30 hod. V Čermeli nájdu uplatnenie nielen budúci železničiari, ale aj animátori, učitelia, stavbári, konštruktéri, remeselníci, pracovníci v cestovnom ruchu, žurnalisti a mnohé ďalšie profesie. Jediným kritériom na prijatie je chuť priložiť ruku k dielu a učiť sa.

Neobchádzame ani rodičov a na železničke radi privítame aj pomocnú ruku dospelých. Na druhej strane rodičia musia súhlasiť s tým, že ich dieťa sa bude venovať takejto netradičnej voľnočasovej aktivite,“ uviedol Igor Holéczy, prednosta stanice Čermeľ z OZ Detská železnica Košice.

Na detskej železnici už od minulého roka pôsobí takmer 40 dobrovoľníkov, ktorí by radi medzi sebou privítali nových členov. Tí budú aj v tomto roku pokračovať v záchrane a rozvoji ojedinelej slovenskej atrakcie - unikátneho parného rušňa a historických vagónikov Detskej železnice v Čermeli.

Mladých železničiarov, po vzore čias zrodu železničky, postupne zapájame aj do samotnej prevádzky v úlohe malých výpravcov, sprievodcov či animátorov. Samozrejme, všetko pod dozorom dospelých a skúsených železničiarov. Deti sa oboznamujú s prevádzkou formou tvorivých dielní, brigád, vychádzok, poznávacích jázd a ukážok práce parného či motorového rušňa. Svojou dobrovoľníckou prácou tiež prispejú k budovaniu originálneho imidžu železničky, veď napríklad na detskej železnici v Budapešti s nadšením pracuje vyše 500 detí,“ vysvetľuje  Ľubomír Lehotský, riaditeľ Detskej železnice.

Aktivity Klubu priateľov Detskej železnice a mladých železničiarov aj v tomto roku podporuje mesto Košice a v v rámci grantového programu Spoločne pre región aj hutnícka spoločnosť U. S. Steel Košice a Karpatská nadácia.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606