magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Tradičná košická „Recyklácia Priateľov Zeme“ je opäť tu!
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Mar 28 2013 - 06:55 GMT

Priatelia Zeme – SPZ pokračujú v tradícii, a aj tento rok organizujú svoju tradičnú akciu známu pod názvom „Recyklácia Priateľov Zeme“. Opäť tak môžu Košičania počas jedného týždňa priniesť veci pre nich už nepotrebné, no stále funkčné či nositeľné. Zároveň si záujemcovia môžu za dobrovoľný príspevok vziať pre nich užitočné veci.

Toto podujatie teda nie je recykláciou v pravom zmysle slova, ide skôr o susedskú výmenu vecí, ktoré ľudia nepotrebujú, no nechcú ich len tak vyhodiť. Pre niekoho vec nepotrebná môže byť pre druhého ešte zaujímavá, užitočná. Takéto opätovné použitie vecí je ekonomicky, sociálne a hlavne environmentálne priaznivejšie ako ich vyhadzovanie do koša.

Sme radi, že Recyklácia Priateľov Zeme má každým rokom rozširujúci sa okruh záujemcov, ktorí chcú priniesť veci. Svedčí o tom záujem, ktorý neutícha celý rok. Ľudia nám neustále volajú a píšu emaily, že by nám chceli doniesť ešte užitočné veci. Je škoda, že nie je zariadenie s podobnou funkciou v prevádzke celoročne, ale aj na tom už pracujeme.“, hovorí Martin Valentovič z Priateľov Zeme - SPZ.

Podujatie sa bude konať v priestoroch v správe organizácie Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 s vchodom na Strojárenskej ulici číslo 3.

Príjem vecí bude prebiehať v dňoch od 8. do 10. apríla 2013 a výdaj vecí od 10. do 12. apríla 2013 v čase od 11:00 do 17:00 hod..

Veci, ktoré sa prijímajú, sú prevažne textil, obuv, hračky, knihy, elektronika, ľudia však môžu priniesť aj bicykle a iné športové potreby, keramiku, kuchynský riad či umelecké predmety.Všetky prinesené veci musia byť čisté a funkčné. Jednoducho ešte použiteľné.

Keďže  nemáme k dispozícii  priestory na uskladnenie väčších kusov nábytku, či chladničiek, takéto nebudú prijímané. Ľudia však môžu spraviť ich fotografiu, pripojiť krátky popis veci, termín na vyzdvihnutie, miesto vyzdvihnutia a kontakt a priniesť túto ponuku na podujatie, alebo poslať na e-mail spz@priateliazeme.sk.

Veci, ktoré počas „recyklácie“  nenájdu svojho nového majiteľa, budú odovzdané charitám.

Priatelia Zeme – SPZ veľmi privítajú záujemcov o dobrovoľnícku pomoc na akcii. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na telefónnom čísle 0903 77 23 23.

Ak chcú záujemcovia podporiť konanie takéhoto podujatia aj v budúcnosti, môžu pomôcť bez minutia čo len jediného centu - venovaním 2 percent z dane Priateľom Zeme - SPZ.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606