magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mladý Košičan zrážku s autom neprežil
@ Aktuálne -> Doprava      Mar 18 2013 - 05:06 GMT

Včera (17.03.2013) o 18,45 hod. v Košiciach na ceste na Zelenom dvore smerom do Košíc, došlo k smrteľnej dopravnej nehode medzi osobným motorovým vozidlom zn. Škoda Octavia a chodcom. Vozidlo viedol 50-ročný Košičan v ľavom jazdnom pruhu, kde v úseku na Zelenom dvore pri Krematóriu mu náhle do jazdnej dráhy z ľavej strany, zo stredového deliaceho pásu vošiel 31-ročný chodec z Košíc. V dôsledku následnej zrážky chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Požitie alkoholických nápojov u vodiča nebolo zistené. Nehodu pravdepodobne zavinil chodec tým, že porušil osobitné ustanovenia o chodcoch, vstup chodca bezprostredne pred prichádzajúce vozidlo a nesprávne prechádzanie cez vozovku mimo prechodu pre chodcov.  Na vozidle vznikla škoda vo výške 3.500,- eur. Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Bližšie okolnosti tejto nehody sú predmetom vyšetrovania.

Vzhľadom na častú úmrtnosť chodcov v cestnej premávke upozorňujeme chodcov na potrebu nosenia reflexných prvkov. Pri prechádzaní cez cestu treba prednostne použiť priechod pre chodcov, nevstupovať na vozovku, ak prichádza vozidlo s právom prednostnej jazdy, umožniť električke plynulý prejazd, neprechádzať jednotlivo, ale v skupinách. Nevstupovať na vozovku, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel nie je možné cez vozovku bezpečne prejsť, neprekonávať zábradlie ani iné zábrany, bezdôvodne sa nezdržiavať a nezastavovať po vstupe na vozovku. Chodcom odporúčame mať reflexné prvky aj v obci. Aj cyklisti nie len jazdou na bicykli na zasneženej vozovke hazardujú so svojimi životmi, ale často krát sú neosvetlení, či neoznačení reflexnými prvkami.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606