magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hendikepované deti budú rozdávať radosť
@ Aktuálne -> Rôzne      Mar 01 2013 - 09:49 GMT

Už tradičné košické podujatie - 9. benefičný koncert Usmej sa na mňa, sa uskutoční 3. marca o 17.00 hod. v Historickej radnici v Košiciach. Okrem výnimočných vystúpení detí so sluchovým zrakovým a mentálnym hendikepom potešia prítomných skupiny Peter Bič Project, Silvayovci, Marián Bango a Katka Raševová. Zároveň odovzdajú zástupcovia organizácie  Košice – Turizmus  finančný výťažok z benefičného podujatia Anjelská kapustnica, ktorý spolu s výnosom z koncertu použije OZ Usmej sa na mňa na zorganizovanie špeciálneho letného tábora pre hendikepované deti.

„Cieľom podujatia je poukázať na fakt, že aj hendikepované deti sú talentované, majú svoje sny a oplatí sa im venovať“, povedala predsedníčka združenia Erika Bočeková. „Sme veľmi radi, že aj „výnimočné“ deti môžu prispieť ku kultúrnym podujatiam Košíc v rámci EHMK 2013“, dodala Bočeková.

Nad podujatím prevzal záštitu primátor mesta Košice Richard Raši. Benefičný koncert budú moderovať ¼uba Blaškovičová  a Tomáš Horváth, člen OZ  s postihnutím zraku. Výnimočné deti sa predstavia spevom, prednesom, či rapom. Vstupné na koncert je 7 Eur a lístky si môžu záujemcovia kúpiť v MIC OC Dargov.

Na koncerte budú ocenení aj dvaja výnimoční mentálne hendikepovaní športovci z OZ usmej sa na mňa, ktorí sa práve vrátili zo Špeciálnej zimnej olympiády v Kórei. Dávid Boček sa stal olympijským víťazom v zjazdovom lyžovaní a Gabika Petrovičová obsadila 4. miesto v bežeckých disciplínach. „Chceme poukázať na to, že títo mladí ľudia môžu byť vzorom aj pre zdravé deti, lebo musia vynaložiť omnoho viac úsilia, aby dosiahli takéto pozoruhodné výkony“, dodala Dagmar Kočiová, PR manažérka OZ Usmej sa na mňa.


 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk