magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 13.02.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 14 2013 - 09:12 GMT

Dvojica kumpánov si z krádeže odniesla po 20 litrov nafty

Príslušníci Obvodného oddelenia PZ Moldava nad Bodvou vypátrali a z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili 34-ročného Dušana a 21-ročného Dávida z okresu Košice – okolie. Obvinení sa po spoločnej dohode v polovici decembra 2012 vlámali do skladu v budove bývalej kotolne v obci Buzica, kde následne na drevenej skrini vytrhli petlicu zámku a z nej odcudzili dve 20 litrové bandasky naplnené motorovou naftou. Miestnemu obecnému úradu spôsobili celkovú škodu vo výške 63,- eur. V prípade dokázania viny im za tento skutok hrozí až dvojročné väzenie

Trojlístok lúpežníkov už čelí obvineniu

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva v Košiciach - okolie zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil 17-ročného Ladislava, 16-ročného Jána a 18-ročného Romana z obce Valaliky. Títo koncom decembra minulého roka vo večerných hodinách na poľnej ceste pri križovatke miestnej komunikácie vedúcej na obec Haniska a železničnej trate v katastri obce Valaliky (okres Košice-okolie), zvalili na zem 16-ročného miestneho chlapca. Jeden ho dvakrát udrel päsťou do oblasti hlavy, vtom k nemu odzadu pribehol druhý, ktorý mu vytočil ľavú ruku a pretočil ho na brucho. Následne mu obvinení prehľadali vrecká a z nohavíc mu zobrali platenú peňaženku, v ktorej mal finančnú hotovosť 50,- eur a osobné doklady a z miesta ušli. K zraneniu poškodeného nedošlo. Obvinení sú stíhaní na slobode a v prípade dokázania viny hrozí Romanovi trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov a dvom mladistvým polovica z tejto trestnej sadzby.

Dvojica kumpánov si z krádeže odniesla po 20 litrov nafty

Príslušníci Obvodného oddelenia PZ Moldava nad Bodvou vypátrali a z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili 34-ročného Dušana a 21-ročného Dávida z okresu Košice – okolie. Obvinení sa po spoločnej dohode v polovici decembra 2012 vlámali do skladu v budove bývalej kotolne v obci Buzica, kde následne na drevenej skrini vytrhli petlicu zámku a z nej odcudzili dve 20 litrové bandasky naplnené motorovou naftou. Miestnemu obecnému úradu spôsobili celkovú škodu vo výške 63,- eur. V prípade dokázania viny im za tento skutok hrozí až dvojročné väzenie. 

Trojicu páchateľov počas krádeže pristihol majiteľ

Michalovský vyšetrovateľ  PZ z prečinu porušovania domovej slobody obvinil Daniela (17), Jozefa (15) a Jozefa (15) z Pavloviec nad Uhom, ktorí v stredu (13.02.2013) okolo 09,00 hod. na  Hlavnej ulici v obci Pavlovce nad Uhom preskočili oplotenie rodinného domu a z dvora odcudzili 3 ks poškodené bicykle, predlžovací kábel a mlynček na mak. Odcudzené veci ponechali za oplotením, nakoľko boli pristihnutí majiteľov a z miesta ušli. Takto mu spôsobili celkovú škodu vo výške 45,- eur.   V prípade dokázania viny im za tento skutok hrozí polovica z trestnej sadzby trestu odňatia slobody na 1 až 5 rokov. .

Tú  istú garáž vykradli dvakrát

Policajti Okresného riaditeľstva PZ Košice – okolie vypátrali a z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili štyri osoby z Moldavy nad Bodvou vo veku od 15 do 20 rokov. Títo majú v období od 07. do 12. februára 2013 na svedomí vlámanie do garáže:

add 1) traja z nich sa vlámali do drevenej garáže na Budulovskej ulici v Moldave nad Bodvou, odkiaľ odcudzili drevené foršne z čerešne, palivové drevo, rôzne záhradkárske náradie,  drevené okenné rámy a predlžovacie káble (škoda 370,- eur),

add 2) štvrtý z jedným z trojice sa do tej istej garáže opätovne vlámali po tom, čo si majiteľ garáž opravil a následne z nej odcudzili elektrickú kosačku  (škoda 420,- eur)

 Jeden z obvinených bol umiestnený do cely policajného zaistenia z návrhom na vzatie obvineného do väzby, traja sú stíhaní na slobody. Obvinením v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie, u mladistvých sa znižuje na polovicu z tejto trestnej sadzby.

Tínedžeri chceli olúpiť päťdesiatnika, ten sa bránil

Spišskonovoveský vyšetrovateľ zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil dvoch 15-ročných chlapcov z obce Mníšek nad Hnilcom. Títo v utorok (12.02.2013) okolo 19,30 hod. pred rodinným domom v obci Mníšek nad Hnilcom (okr. Gelnica), fyzicky napadli 54-ročného muža. Jeden z chlapcov ho kopol do ľavého boku a následne mu druhý chytil igelitovú tašku, v ktorej boli rôzne potraviny a snažil sa ju poškodenému vytrhnúť z rúk. Keď sa mu to nepodarilo zopakoval to väčšou intenzitou až došlo k pretrhnutiu tašky. Pri tomto zápase spadol poškodený na chodník a utrpel ľahké zranenie. Takto mu obaja obvinení spôsobili škodu za najmenej 17,- eur. Obvinení sú stíhaní na slobode a v prípade dokázania viny im za tento skutok hrozí polovica z trestnej sadzby trestu odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Dlhoprstí  si natankovali takmer 4.000 litrov benzínu

Oddelenie železničnej polície PZ Čierna nad Tisou vyšetruje prečin krádeže, kedy doposiaľ neznámy páchatelia od 18. januára do 08. februára 2013 na doposiaľ nezistenom mieste, počas prepravy železničného vozňa medzi železničnými stanicami Viedeň – Trebišov, odstránili plombovú uzáveru z výpustného ventilu železničného cisternového vozňa a následne odcudzili viac ako 3.700 litrov benzínu. Trebišovskej spoločnosti takto spôsobili škodu za viac ako 5.000,- eur. Poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže /trestná sadzba na 6 mesiacov až 3 roky/.

Opäť sa potvrdilo, že auto nie je výklad ani trezor

Neznámy páchateľ sa včera medzi 14.45 a 15.50 hod.  na Ulici Čermeľská cesta v Košiciach, vlámal do zaparkovaného vozidla zn. Škoda Octavia, odkiaľ ukradol kabelku s osobnými dokladmi a hotovosťou 56,- eur, tašku so športovými odevmi, pár dámskych náušníc zo žltého kovu a dámske náramkové hodinky s briliantmi. Mladej Košičanke takto spôsobil celkovú škodu vo výške 3.000,- eur. Policajti začali trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže a po páchateľovi a odcudzených veciach pátrajú.

Polícia v tejto súvislosti opäť apeluje na všetkých občanov, aby si uvedomili, že auto nie je trezor. Za žiadnych okolností si vo vozidlách nenechávajte osobné doklady, hotovosť, šperky a drahé veci. Pokiaľ je to nevyhnutné a musíte si vo vozidle nechať nejaké veci, napr. pri zastávke na dlhšej ceste, prikryte ich aspoň dekou a parkujte zásadne na stráženom parkovisku, alebo na mieste, odkiaľ máte na svoje vozidlo dostatočný výhľad.

Ak predsa nájdete vaše vozidlo násilné otvorené, nikdy si do auta nesadajte a nezisťujte, čo vám zmizlo! Zapamätajte si, že ak budete pred príchodom polície zisťovať, čo vám zmizlo alebo si do auta sadnete a odídete s ním na iné miesto, zničíte stopy, ktoré páchateľ zanechal na mieste činu a vy sa môžete s najväčšou pravdepodobnosťou so svojimi zmiznutými vecami rozlúčiť! Ihneď zavolajte políciu na známe telefónnej číslo 158.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606