magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 27.11.2012
@ Aktuálne -> Polícia      Nov 28 2012 - 05:07 GMT

Mladej žene sa vyhrážal zabitím

Poverený príslušník PZ z prečinu nebezpečného vyhrážania obvinil 39-ročného Petra z okr. Košice-okolie, ktorý včera (27.11.2012) okolo 15,15 hod. rozbil sklenú výplň okna kuchyne rodinného domu v obci Sokoľ (okr. Košice-okolie). Následne vošiel do rodinného domu, kde sa s nožom vyhrážal 25-ročnej žene, že ju zbije, dopichá a zareže, čím u nej vzbudil dôvodnú obavu, že svoje hrozby uskutoční. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Zlodeji navštívili bývalé družstvo aj byt, spôsobili škodu za viac ako 18.000,- eur

Doposiaľ neznámy páchateľ od marca 2012 do 27. novembra 2012 odcudzil z betónových pilierov z areálu bývalého poľnohospodárskeho družstva v obci Drahňov (okr. Michalovce), kovovú konštrukciu slúžiacu pre osadenie okien a spomedzi betónových pilierov zo zeme voľne položené 3,5 ks nosnej konštrukcie strechy. Odcudzením spôsobil kežmarskej spoločnosti škodu vo výške 15.000,- eur a poškodením zariadenia škodu vo výške 200,- eur. Poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie pre prečin krádeže /trestná sadzba na 6 mesiacov až 3 roky/.

Neznámy páchateľ sa včera (27.11.2012) od 07,00 do 16,00 hod. na 7. poschodí bytovej jednotky na Hurbanovej ulici v Trebišove nezisteným predmetom a spôsobom vylomil vstupné dvere bytu, kde následne odcudzil  obrúčky, prstene, dámske náramky, detské retiazky s príveskami, dámske náušnice, prívesky všetko zo žltého kovu, dámske pozlátené hodinky a notebook. Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Trebišov začal trestné stíhanie vo veci prečinu porušovanie domovej slobody a krádeže. Majiteľke bola spôsobená celková škoda vo výške 3.350,- eur. Po neznámych páchateľoch a odcudzených veciach policajti pátrajú.

Vodič mal pod „čapicou“, s autom urobil zopár kotrmelcov a skončil v priekope

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu PZ v Michalovciach z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinil 20-ročného Vladimíra z okresu Sobrance. Tento dňa 03. novembra 2012 o 01,16 hod. ako vodič viedol osobného motorového vozidla zn. Renault Megane, viedol po ceste od obce Sejkov smerom na obec Kristy. Pred obcou Kristy pri prejazde  miernej ľavotočivej zákruty za presne nezistených okolností a príčin sa plne nevenoval vedeniu vozidla, zišiel s vozidlom mimo vozovku do priekopy po pravej strane cesty v smere svojej jazdy, kde sa s vozidlom viackrát prevrátil cez strechu. Podľa predbežnej lekárskej správy obvinený pri dopravnej nehode utrpel zranenie s predbežnou práceneschopnosťou nad 4 týždne. Vodičovi bola odobratá krv na zistenie množstva požitia alkoholických nápojov a podľa výsledkov z toxikologického vyšetrenia na súdnom lekárstve bola koncentrácia etylalkoholu u obvineného v krvi 1,15 g/kg (‰). V prípade dokázania viny hrozí obvinenému až ročné väzenie.

11-ročné dievča vbehlo s bicyklom pod auto

Včera (27.11.2012) okolo 16,00 hod. došlo na Sobraneckej ceste v Michalovciach k dopravnej nehode medzi chodcom a vozidlom. 56-ročná vodička z Michaloviec riadila osobné motorové vozidlo zn. Honda Civic, v smere od kruhového objazdu na Sobrance, kde z ľavej strany z trávnatej plochy jej do jazdnej dráhy vošla na bicykli neosvetlená 11-ročná cyklistka z Michaloviec, ktorú zrazila. Cyklistka bola bez reflexných prvkov a ochrannej prilby. Pri nehode cyklistka utrpela ľahké zranenia s PN do 7 dní. Vodička nebola zranená. Celková škoda na majetku pri nehode vznikla vo výške 520,- eur. U vodičky bola vykonaná dychová skúška na zistenie požitia alkoholických nápojov pred alebo počas jazdy s negatívnym výsledkom. Bližšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.

Na vlastných životoch by sme predsa nemali šetriť, veď reflexné prvky na oblečení nie sú drahá záležitosť. Už teraz sú kratšie dni, keď ideme do práce alebo z práce, je tma. Zlé viditeľné podmienky znižujú reakcie vodičov. Treba si uvedomiť, že niekoľko tonový kolos potrebuje dlhšiu dráhu na zastavenie. Reflexné prvky zvyšujú viditeľnosť v šere, v tme odrážajú dopadajúce svetlo až na 200 metrov. To je oveľa väčšia šanca vyhnúť sa chodcom, ktorí pri zrážke ťahajú vždy za kratší koniec.

Rady cyklistom:

Tak ako vozidlá musia mať povinnú výbavu, tak aj bicykel musí spĺňať  určité podmienky, aby mohli cyklisti bezpečne vyraziť na cesty. Účinné brzdy, odrazové sklá, prilby a reflexné prvky sú veľmi dôležité. Vždy platí, že vidieť a byť videný je životu dôležité.

Rady vodičom:

Najmä v tomto období treba dbať na technický stav vozidla. Svetlá, brzdy i pneumatiky musia byť v dobrom stave. Taktiež čistota čelného i ostatných skiel je dôležitá. Ak je mokrá vozovka, alebo je na nej napadané lístie, rýchlosť jazdy treba znížiť a zvýšiť vzdialenosť medzi vozidlami. Dôležité je predvídať. Najmä na miestach, kde je veľká pravdepodobnosť, že na cestu vybehne chodec. Kritické sú zastávky, priechody pre chodcov, školy, sídliská i nákupné centrá. V nočných hodinách je veľká šanca stretnúť neosvetleného cyklistu či chodca, často aj pod vplyvom alkoholu. Znížiť rýchlosť a zvýšiť pozornosť je prvoradé.

Rady chodcom: 

Najmä  u detí je správanie impulzívne, nie sú schopné presne odhadovať vzdialenosť a čas, majú zúžené zorné pole a nedostatočne rozvinutú motorickú koordináciu. Preto im treba venovať najvyššiu pozornosť. Je dôležité vysvetliť svojim deťom význam používania reflexných prvkov za zníženej viditeľnosti, že priechod pre chodcov je určený na bezpečné prechádzanie cez cestu. Apelujeme na rodičov, aby svoje deti nepúšťali samé na cestu, hlavne nie na frekventované úseky. Rodičia, nenechávajte deti bez dozoru ani na ceste pred domom v obytnej zóne. V zápale hry si nemusia všimnúť prichádzajúce vozidlá. Dieťa pozoruje, opakuje a napodobňuje obraz, ktorý vytvárajú dospelí, najmä rodičia. Prvoradé je naučiť deti, že po chodníku sa chodí vpravo. Kde chodník nie je, alebo je neschodný, chodí sa po ľavej krajnici alebo čo najbližšie pri ľavom okraji vozovky. Dôležité je naučiť deti rozlišovať aspoň zopár dôležitých dopravných značiek a základné pravidlá pri prechádzaní cez cestu. Pri prechádzaní cez cestu treba byť ostražitý a používať vyznačené priechody. Stačí jedna sekunda, a život sa môže zmeniť v jej okamihu. Radšej sa treba viac krát presvedčiť či je bezpečné cez cestu prejsť.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606