magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 21 a 20.11.2012
@ Aktuálne -> Polícia      Nov 21 2012 - 06:23 GMT

Chlapci sa vlámali do domu, kde urobili neporiadok

Policajti Obvodného oddelenia PZ Dobšiná vypátrali a z prečinu krádeže v štádiu pokusu spáchaný v jednočinnom súbehu s prečinom porušovania domovej slobody obvinili dvoch miestnych 15-ročných chlapcov. Títo z 27. na 28. októbra 2012 vylomil vchodové dvere rodinného domu na Zimnej ulici v meste Dobšiná, kde v rôznych miestnostiach porozhadzoval veci a oblečenie. Majiteľovi spôsobil škodu na zariadení vo výške 70,- eur. Policajti na mieste zaistili daktyloskopické stopy. V prípade dokázania viny im za tento skutok hrozí až ročné väzenie.

Z vagóna zmizlo 500 kg cukru

Doposiaľ neznámy páchateľ od 15. do 21. novembra 2012 počas prepravy po železnici zo železničnej stanice Zibenbrum - Leopoldsdorf v Rakúsku do železničnej stanice Čierna nad Tisou, odcudzil zo železničného vozňa 500 kg krištáľového cukru. Poverený policajt Oddelenie železničnej polície PZ Čierna nad Tisou začal vo veci trestné stíhanie. Bratislavskej spoločnosti bola spôsobená škoda vo výške cca 500,- €.

Za poškodenie automatu hrozí až 8-ročné väzenie

Doposiaľ nezistený páchateľ z pondelka na utorok pri zastávke MHD na Gemerskej ulici v Košiciach, nezisteným predmetom poškodil prednú časť automatu na predaj cestovných lístkov MHD, čím spôsobil jeho poruchu a dopravnému podniku spôsobil škodu za cca. 500,- eur. Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia /tr. sadzba na 4 až 8 rokov/

Nožom pichol syna do brucha

Spišskonovoveský vyšetrovateľ zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu obvinil 11 x trestaného, 37-ročného Jozefa zo Spišskej Novej Vsi. Tento včera (20.11.2012) okolo 12,00 hod. v rodinnom dome na Lesnej  ulici v meste Spišská Nová Ves, pod vplyvom alkoholu prišiel do izby domu, kde bol jeho 16-ročný syn. Sadol si k stolu na stoličku a po niekoľkých minútach, keď bol jeho syn otočený k nemu chrbtom zobral do ruky kuchynský nôž, ktorý ležal na stole, postavil sa a keď sa syn k nemu otočil, bez slova ho pichol do ľavej časti hrudníka. Syn otca od seba rukami odstrčil, ten nôž pustil na zem a odišiel. Syn utrpel bodnú ranu s predbežnou dobou liečenia a práceneschopnosti do 42 dní. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 5 až 12 rokov.

Policajti vypátrali fantóma, ktorý vykrádal rodinné domy

Trebišovskí policajti vypátrali a z prečinu krádeže v jednočinnom súbehu s prečinom porušovania domovej slobody obvinili 27-ročného Ferdinanda z okresu Trebišov. Tento :

add 1 / dňa 08.10.2012 na Hlavnej ulici v obci Michaľany vošiel cez neuzamknuté vchodové dvere do rodinného domu, odkiaľ zo skrine v kuchyni z dámskej peňaženky odcudzil finančnú hotovosť vo výške 20,- eur, následne prešiel do spálne odkiaľ zo šperkovnice uloženej v dvojkrídlovej skrini odcudzil pár dámskych náušníc zo žltého kovu so vsadenými červenými kamienkami, 2 ks dámskych retiazok zo žltého kovu, dámsku náušnicu zo žltého kovu tvaru lístka a finančnú hotovosť vo výške 50,- eur. /celková škoda 1.270,- eur/.

add 2 / dňa 09.10.2012 na Športovej v obci Michaľany vošiel cez neuzamknuté vchodové dvere do rodinného domu, kde z detskej izby z police odcudzil dámske náramkové hodinky z bieleho kovu, následne zo spálne z dámskej kabelky odcudzil dámsky náramok a retiazku z bieleho kovu. /celková škoda 305,- eur/.

add 3 / dňa 10.10.2012 na Hlavnej ulici v obci Čeľovce cez otvorené okno na obývacej izbe vošiel do obývaného rodinnému domu, kde z kabelky zavesenej na vešiaku v chodbe odcudzil finančnú hotovosť vo výške 80,- eur a v spálni zo zásuvky v skrini vo výške 140,- eur a dve retiazky so žltého kovu s príveskom krížika z bieleho kovu a s príveskom zo žltého kovu s vyobrazením Panny Márie. /celková škoda 530,- eur/.

add 4 / dňa 11.11.2012 na Trebišovskej ulici v obci Kuzmice cez vetracie okno skladu vliezol do rodinného domu, odkiaľ odcudzil dve peňaženky s finančnou hotovosťou 730,- eur ku škode pre majiteľku domu.

Obvinený bol sudcom Okresného súdu v Trebišove vzatý do vyšetrovacej väzby a následne bol umiestnený  v ÚnVV v Košiciach.

Vyhrážal sa mu zabitím, útočil na auto

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Jasov z prečinu nebezpečného vyhrážania v súbehu s prečinom výtržníctva obvinil 21-ročného Erika z Jasova. Tento včera (20.11.2012) okolo 14,10 hod. na miestnej komunikácii v rómskej osade v obci Jasov (okr. Košice-okolie), pred rodinným domom hodil kameň do idúceho osobného motorového vozidla zn. Renault Megane, ktoré riadil 32-ročný Jasovčan. Kameňom zasiahol ľavý predný blatník a následne sekerou rozbil sklenú výplň na ľavých predných dverách auta, na čo vodič v obave o svoj život a zdravie auto zastavil a ušiel cez dvere spolujazdca do miesta trvalého  bydliska. Obvinený sa vodičovi vyhrážal, že ho zabije. Poškodením motorového vozidla mu spôsobil škodu vo výške 150,- eur. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia a v prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Z domu ukradol šperky za 3.000,- eur

Rožňavskí policajti vypátrali a z prečinu krádeže v súbehu s prečinom porušovanie domovej  slobody obvinili 19-ročného Mareka z okresu Rožňava. Obvinený od februára 2011 do dňa 02.09.2012 v obci Rozložná,  zo spálne rodinného domu, odcudzil 2 ks svadobné obrúčky zo žltého kovu a 2 ks prsteňov zo žltého kovu.  Následne zo skrinky obývacej izby odcudzil celú škatuľku, v ktorej sa  nachádzali náušnice, náramky a retiazky zo žltého kovu, čím majiteľke spôsobil celkovú škodu vo výške 3.000,- eur. Obvinený odcudzené šperky odpredal v záložniach v Rožňave a v Košiciach. Utŕženú hotovosť minul pre vlastnú spotrebu. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

 

Trojročnú  jelenicu ulovil bez povolenia

Včera na Obvodné oddelenie PZ v Spišskej Novej Vsi oznámil 71-ročný dôchodca, že v presne nezistenom mieste v lesnom poraste zv. Ježovec v katastri obce Teplička, našiel vyvrhnuté vnútornosti divej zvery. Preverením oznámenia bolo na mieste zistené, že doposiaľ nezistený páchateľ od nedele do 17,00 hod. pondelka (19.11.2012) bez povolenia, nezisteným spôsobom usmrtil jelenicu vo veku asi 3 roky. Následne ju v tej istej lokalite stiahol z kože, vyvrhol jej vnútornosti a spracoval mäso, pričom vyvrhnuté vnútornosti čiže kožu, hlavu a kosti ponechal na lesnej ceste. Páchateľ takto neoprávnene zasiahol do výkonu poľovníckeho práva, čím  miestnemu poľovníckemu združeniu spôsobil škodu vo výške cca 1.200,- eur. Spišskonovoveskí policajti skutok vyšetrujú ako prečin pytliactva, v prípade vypátrania a dokázania viny hrozí páchateľovi až dvojročné väzenie.

 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606