magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Noc divadiel 2012
@ Kultúra -> Divadlo      Nov 16 2012 - 11:58 GMT

Noc divadiel 2012 bude bláznivá, dramatická, odhalená, nabitá, vyšťavená, impulzívna, závistlivá, éterická, šialená, návyková .... „Noc“ sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu vo viacerých slovenských mestách súčasne. Slovenské divadlá otvoria svoje priestory počas večerných a nočných hodín, aby demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom, novým divákom a inšpirácii zvonku. Počas Noci divadiel môže divák skúmať, objavovať, zapájať sa do diania či sa len príjemne usadiť, vnímať a nechať sa unášať po celú noc. Divák sa môže rozhodnúť pre spôsob a čas, kedy vstúpi do divadelného priestoru, prípadne do samotného „deja“.

Počas bláznivej a roztlieskanej „Noci divadiel 2012“ si vyberie každý – milovník tragédie, coolnes drámy, opery, súčasného tanca, muzikálu, klasických inscenácií, rozprávok, fanúšik tradičného marionetového divadla, tieňového divadla i komornej monodrámy. Okrem divadelných inscenácií je súčasťou „Noci“ aj spoločné tlieskanie a uvažovanie o revolúcii, státie vo svetle reflektorov, pre najmenších skúšanie predstavenia a účinkovanie v ňom, pozeranie do kuchyne klasikov i študentov drámy, koncerty hereckých osobností a spoločné muzicírovanie s tvorcami, autorské čítania, diskusie s umelcami, vodenie bábok, cesty do zákulisia, čakanie na noc pri pohári vody, projekcie filmov ale aj záznamov divadelných inscenácií, polnočné prekvapenia a veľa ďalších, nielen divadelných zážitkov.

Heslo prvého ročníka „Dnes večer nezhasíname” presvedčilo divákov o tom, že počas „Noci” sa netreba báť, divadla obzvlášť. Cez Noc divadiel 2010 sa nezhaslo v 8 mestách a 28 divadlách. Druhý ročník sa niesol v znamení hesla „Na hry máme celú noc“. Cez „Noc“ sa v roku 2011 s návštevníkmi hralo 31 divadiel z 9 miest Slovenska.

VSTUP NA VŠETKY PODUJATIA JE VO¼NÝ, POKIA¼ NIE JE V PROGRAME UVEDENÉ INAK.

Viac info: www.nocdivadiel.skhttp://www.facebook.com/Noc.divadiel
 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk