magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Geopolitické a Geoumelecké hranice
@ Aktuálne -> Doprava      Nov 15 2012 - 06:43 GMT

Dňa 16.11.2012 sa v priestoroch košickej Historickej radnice uskutoční medzinárodná konferencia Geoumelecké a geopolitické hranice, ktorá odborne nadväzuje na predchádzajúce multisekciové konferencie „Cultural Expressions and Idenitities“ a „Media, Internet, Democracy“.

Miestom ich doterajšieho konania boli v minulosti okrem Banskej Bystrice (2010, 2011, 2012) aj Grenoble (2012), Sofia (2011, 2012) a Paríž (2012). Organizátorom podujatia je Katedra Európskych kultúrnych štúdií (Chaire Jean Monnet Ad personam, UMB Banská Bystrica), v spolupráci s neziskovou organizáciou Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013. Hlavnou témou diskusie bude aktuálna a závažná problematika stanovenia geoumeleckých hraníc v kontexte geopolitickej situácie. Cieľom konferencie bude poskytnúť čo najširší a najkomplexnejší odborný pohľad, keďže sa jej okrem odborníkov zo Slovenska zúčastnia aj špecialisti z Francúzska, Brazílie či Maďarska.

Konferenciu otvorí svojím príhovorom riaditeľ Košice 2013, n.o., Ján Sudzina, po ktorom budú nasledovať príspevky od svetovo uznávaných expertov v danej oblasti ako napríklad prof. Gilles Rouet, DrSc. a prof. François Soulages. Členovia odbornej verejnosti a študenti vysokých škôl sú na tomto podujatí srdečne vítaní.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606