magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

O Kvetuške a fúzačovi
@ Kultúra -> Literatúra      Oct 10 2012 - 10:34 GMT

V stredu, 10.októbra 2012 navštívi  pobočky Knižnice pre mládež mesta Košice – na ZŠ Bernolákova 18 a ZŠ Belehradská 21, česká autorka Jitka Vítová, ktorá bude spolu so zástupkyňou vydavateľstva Thout prezentovať svoju knihu pre deti O Kvetuške a fúzačovi.

Kvetuška je sedemročné  dievčatko, ktoré svojim rodičom robí radosť. Jej otecka však trápi, že sa dcérka zbytočne až  prehnane bojí hmyzu, každého aj najmenšieho chrobáčika. Jedného dňa sa Kvetuška vyľaká čierno-žltého chrobáka natoľko, že pred ním začne zmätene utekať. V lese náhle zakopne o kúzelný peň. Zaspí a po prebudení zistí, že sa zmenšila a jej veľkosť zodpovedá veľkosti chrobákov. Táto nádherná kniha je určená pre mladší školský vek a je plná príbehov z hmyzej ríše, ktoré vychádzajú z odborných podkladov.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk