magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Stanovisko polície k udalostiam v obci Krásnohorské Podhradie
@ Aktuálne -> Región      Oct 01 2012 - 09:56 GMT

Polícia umožnila Mariánovi K. a ďalším trom osobám na motorovom vozidle prístup do rómskej osady k pozemku, o ktorom Marián K. tvrdí, že je jeho vlastníkom. Rovnako umožnila prístup aj novinárom. Polícia je pripravená zasiahnuť v prípade, že by došlo k narušeniu verejného poriadku, resp. ochrániť majetok, zdravie a život, tak Mariána K. ako aj obyvateľov osady.

Zasahujúci policajti umožnili počas celého dňa všetkým obyvateľom obce a ich rodinným príslušníkom  dostať sa do svojho miesta bydliska.

V súvislosti so zverejnenými internetovými informáciami ako aj na základe vyhlásení Mariána K. polícia dňa 28.9.2012 začala trestné stíhanie vo veci prípravy trestného činu poškodzovania cudzej veci a porušovania domovej slobody. V rámci vyšetrovania podozrenia z prípravy vyššie uvedených trestných činov boli vypočuté zatiaľ 4 osoby, z ktorých jedna bola predvedená, nakoľko odmietla prevziať predvolanie. Tri osoby sa dobrovoľne dostavili k výsluchu. Tieto úkony sa museli vykonávať z dôvodu ich neodkladnosti.

 

Situácia v obci a v osade je stabilizovaná a monitorovaná políciou. Kým v dopoludňajších hodinách bolo v centre obci cca 170 osôb, momentálne sa dav rozišiel, teraz sa ich tam nachádza asi 60 až 70.     

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk