magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Knižnica pre mládež mesta predstaví najkrajšie knihy
@ Kultúra -> Literatúra      Sep 02 2012 - 11:23 GMT

Knižnica pre mládež mesta Košice  (KMK) v spolupráci s BIBIANOU, medzinárodným domom umenia pre deti v Bratislave a Památníkom národního písemnictví v Prahe pripravila putovnú výstavu Najkrajšie české a slovenské detské knihy. Predstavujú na nej výber 100 slovenských a 100 českých kníh pre deti a mládež, ktoré vyšli v období posledných desať rokov.  Komisárkou českej časti je Vladimíra Hoštová, komisárkou slovenskej časti expozície je Eva Cíferská, ktorá sa zúčastní aj na otvorení výstavy.

Po úspešnej prezentácii putovnej výstavy v Českej republike v roku 2011 bola knižná kolekcia  predstavená aj na Slovensku v Bratislave, Piešťanoch, Žiline, Liptovskom Mikuláši a Spišskej Novej Vsi. Po Košiciach budú reinštalácie výstavy pokračovať v Rožňave, Lučenci a Michalovciach.

Slávnostné otvorenie putovnej výstavy v Košiciach sa uskutoční dňa 4. septembra 2012 o 10:00  hod. v pobočke KMK na Humenskej ul. č. 9. Na vernisáži sa zúčastní Mgr. Zdeněk Freisleben, riaditeľ Pamätníku národného písomníctví v Prahe a Mgr. Vladimír Uhlík, vedúci prezentácie zbierok. Výstava potrvá do 28. septembra 2012 a bude prístupná v čase otváracích hodín knižnice Po – Pi: 8.00 – 18.00 hod., Št: 13.00 – 16.00 hod. So: 8.00 – 12.00 hod.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606