magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Zelené mesto, zelená budúcnosť
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Jun 20 2012 - 12:16 GMT

Seminár GreenSpots – Zeleň v meste v jedinom EU Ecolabel eko hoteli na Slovensku
Môže byť z Košíc zelené mesto a zo Slovenska zelená krajina? Seminár GreenSpots 21.6.2012 v Eco friendly Hoteli Dália v Košiciach predstaví možnosti rozvoja miest enviromentálne udržateľným spôsobom, vízie rozvoja mestských parkov a  inšpiratívne urbanistické návrhy zo Slovenska i zahraničia. Pre účastníkov je pripravená aj predvádzacia jazda na elektromobile a obhliadková exkurzia mestkého parku ekologickým Trixi mobilom. Súčasťou programu bude aj projekcia filmu ´Zmeňte mesto´. Seminár je súčasťou projektu Košice Európske hlavné mesto kultúry 2013.

Rastislav Amrich, konateľ Eco friendly Hotela Dália: ´Ako ´zelený´ hotel sme sa rozhodli aktívne organizovať podujatia, ktoré napomáhajú  otvorenej komunikácii na témy životného prostredia. Cieľom seminára GreenSpots (21.6.2012) je predstaviť vízie ďalšieho rozvoja zelených miest a poskytnúť príklady, inšpirácie a reálne skúsenosti z  miest na Slovensku i v zahraničí.

Seminár GreenOffice, ktorý sa uskutoční v októbri, prinesie pozitívne príklady zodpovedných spoločností, ktoré v rámci svojej prevádzky eliminujú nepriaznivé dopady  na životné prostredie a aktívne sa zapájajú do ochrany prírody. V priebehu oboch seminárov  získajú priestor na prezentáciu aj firmy,  ktoré realizujú eviromentálne programy a vyrábajú ekologicky šetrné  produkty. Verejnosť sa seminárov môže zúčastniť bezplatne.´

Semináre budú realizované formou tzv. Green Meetings (zelených konferencií), programu ktorý Eco friendly Hotel Dalia, ako jediný hotel certifikovaný eko značkou EÚ,  zaviedol pre elimináciu negatívnych dopadov na životné prostredie pri organizovaní podujatí. Green Meetings ponúkajú ekologicky šetrné konferenčné vybavenie a technické pomôcky, kladú dôraz na elimináciu a separáciu odpadu a ponúkajú zdravé občerstvenie z lokálnych & sezónnych surovín.

Bližšie informácie o programe seminára: www.hoteldalia.sk/greenspots

 

 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606