magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Talent Kampus: Ako prekročiť hranice
@ Kultúra -> Oznamy      May 30 2012 - 11:53 GMT

V termíne od 12. do 14. júna sa v Košiciach uskutoční trojdňový seminár určený mladým filmovým profesionálom. Organizujú ho Košice 2013 v rámci projektu Creative Industry Toolkit zameraného na podporu kreatívneho priemyslu. Podujatie vzniklo s podporou Ministerstva Kultúry Slovenskej Republiky. Podujatie má za úlohou pripraviť perspektívnych študentov a absolventov filmových škôl na prienik za hranice. Na jednej strane so svojou tvorbou a aj ako osoba filmár – vzhľadom na vzdelávacie aktivity, vývoj nových projektov, nadväzovanie medzinárodnej spolupráce a podobobne. Program je rozdelený do troch častí: prednášky domácich i zahraničných odborníkov, networking a stretnutia so zahraničnými tvorcami na medzinárodnom festivale, ktorý sa v Košiciach koná v rovnakom čase.

Networkingové aktivity majú primárne slúžiť na prekonanie bariér, ktoré často krát sú medzi študentmi a absolventmi jednotlivých škôl na Slovensku. Účastníci budú mať priestor prezentovať svoje doterajšie a plánované aktivity v oblasti filmovej tvorby a filmového priemyslu, vymienať si skúsenosti a názory. Cieľom je zapojiť rôzne typy účastníkov – dokumentaristov, režisérov, producentov a aj tých, ktorí sa chcú orientovať na oblasť filmového marketingu a distribúcie.

Nebudú vyberané žiadne účastnícke poplatky. Práve naopak, zabezpečíme vám dopravu aj ubytovanie. Seminár je tak určený pre 15 účastníkov mimo Košíc. Pre domácich budú k dispozícii ďalšie miesta. Podrobný program vám bude neskôr doručený emailom, resp. ho nájdete na webe http://www.creativeindustry.sk.

Je potrebné sa do 7. júna zaregistrovať cez elektronický formulár:

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEg1T1p6b0JpdnBHem9ScTY0M0x0dEE6MQ

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk