magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Budeme sa prezentovať na výstave cestovného ruchu v Miškolci
@ Aktuálne -> Služby      Mar 29 2012 - 11:52 GMT

V dňoch 29. až 31. marca 2012 sa mesto Košice ako budúcoročné Európske hlavné mesto kultúry bude prezentovať na výstave cestovného ruchu "Menjüng világgá...!" v maďarskom Miškolci. Košice, prostredníctvom výstavy veľkoformátových fotografií, odprezentujú svojho rodáka Sándora Máraiho, dobre známeho aj v Maďarsku. Výstavu „Sandor Márai - občan Košíc" doplnia aj fotografie mesta z archívu Východoslovenského múzea v Košiciach. Košice 2013 predstavia návštevníkom aj svoje najúspešnejšie podujatie Bielu noc / Nuit blanche. Aj v tomto roku sa uskutoční prvú októbrovú sobotu (6. októbra), deň pred Medzinárodným maratónom mieru v Košiciach. Obe podujatia tak tvoria turisticky atraktívny víkend, pre domácich domácich, ale aj zahraničných návštevníkov.

Na otvorení výstavy cestovného ruchu sa spolu s primátorom Miškolca, Ákošom Krizom aj primátor mesta Košice Richar Raši: „Na Košice sa postupne sústreďuje pozornosť zo zahraničia v súvislosti s projektom Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013. Naším cieľom je, aby tí, ktorí k nám zavítajú po prvý raz, neprišli naposledy. Aby sa k nám radi vracali a šírili doma dobré meno nášho mesta. Zároveň si ale uvedomujeme, že môžeme podporiť našimi aktivitami v rámci projektu aj našich priateľov v Miskolci a upriamiť pozornosť, ktorá sa viaže na projekt Košice - EHMK 2013, súčasne aj na príťažlivý a atraktívny región, s ktorým susedí náš Košický kraj. Zvyšujeme tak pravdepodobnosť, že čoraz viac návštevníkov zo zahraničia nájde u nás i u vás niečo, za čím sa radi vrátia, alebo o tom budú pútavo rozprávať v krajine, odkiaľ pochádzajú.Je nepochybné, že Košice aj Miskolc majú čo ponúknuť Európe a svetu. A že ak budú aj v tejto oblasti efektívne spolupracovať, získajú na tom všetci. Verím, že aj táto výstava prispeje k dosiahnutiu tohto cieľa a k nášmu spoločnému úspechu."

 

Zdroj http://www.kosice2013.sk/sk/kosice-sa-zucastnia-vystavy-turistickeho-ruchu-v-miskolci

 
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606