magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Kostolianska najskôr o tri týždne
@ Aktuálne -> Doprava      Jan 17 2012 - 12:06 GMT

 Monitorovanie Kostolianskej cesty preukázalo, že sa nejde  o  jednorazový úkaz. Svahové pohyby tu boli zaznamenané hlavne pre striedanie sa teplôt, ktoré boli podporené aj miernymi zrážkami. K svahovej deformácii došlo v priestore mimo už vytvorených zábran a v inej časti svahu, na ktorej boli svahové pohyby ešte v minulom roku.

Pre pretrvávajúce ohrozenie života a zdravia obyvateľov a bezpečnosť,  krízový štáb rozhodol o vylúčení dopravy z Kostolianskej cesty.

Na Kostolianskej ceste budú:

- vykonané seizmické  merania v súvislosti s ťažkou dopravou na Kostolianskej ceste a v súvislosti s banskou činnosťou blízkeho kameňolomu Hradová,
- odstránené  voľné  a priamo ohrozujúce skalné bloky z priestoru zosuvu pôdy,
- spracované dva nezávislé geologické posudky s návrhmi na riešenie
- a budú vykonané  záchranné práce v zmysle spracovanej projektovej dokumentácie

„Pri víkendovej obhliadke a preskúmaní stavu na mieste sa zistilo, že situácia sa na Kostolianskej ceste nezmenila. Keďže svahové pohyby dodnes neboli stabilizované, svah je narušený zosuvmi pôdy a dochádza k skalným zrúteniam, Kostolianska cesta aj naďalej nie je pre dopravu bezpečná. Najnutnejšia stabilizácia svahu by mala byť ukončená zhruba o tri týždne. Veríme, že bude sprejazdnený aspoň jeden jazdný pruh,“ uviedol viceprimátor mesta Ladislav Lazár.

V súčasnosti prebiehajú rokovania s prevádzkovateľom blízkeho kameňolomu aby sa preverela možnosť urýchlenia odborných prác v zosuvnom území. 
 
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk