magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Poézia skla
@ Kultúra -> Výstavy      Dec 07 2011 - 10:52 GMT

Vernisáž autorskej výstavy prác košickej výtvarníčky Mgr. ¼udmily Bujdošovej „Poézia skla“ sa uskutoční 9. decembra 2011 o 17.00 v Galérii Pekárnička na Hrnčiarskej ulici 17 (Ulička remesiel) a potrvá do 13. januára. Autorka predstavuje dekoratívnu a úžitkovú tvorbu inšpirovanú secesiou. Jej práce sú známe výtvarnej verejnosti na prezentáciách tvorby výtvarníčok organizovaných Kultúrnym centrom Košického samosprávneho kraja pod názvom Dámska jazda a na súťažných krajských výstavách vo výtvarnej tvorbe Košická paleta. Mgr. ¼udmila Bujdošová úspešne reprezentuje náš kraj na celoštátnych súťažných výstavách Výtvarné spektrum.

Mgr. ¼udmila Bujdošová, absolventka Strednej umeleckej priemyselnej školy v Košiciach a Pedagogickej fakulty UPJŠ v Prešove žije a tvorí v Košiciach. Venuje sa výchove mladej generácie ako učiteľka výtvarnej výchovy a slovenského jazyka na základnej škole.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk