magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

PREMIÉRA VTÁČATKA
@ Aktuálne -> Doprava      Nov 18 2011 - 10:14 GMT

V Štátnom divadle v Košiciach vrcholia prípravy na prvú tohto ročnú sezónnu premiéru činoherného súboru. Ten v piatok a v sobotu 18. resp. 19. novembra 2011 vždy o 19.00 hod. uvedie hru francúzskeho dramatika Jeana Anouilha Vtáčatko (Colombe).

Predstavenie režíroval ¼ubomír Vajdička, pre ktorého je to debut v košickom divadle. V hlavných úlohách sa predstavia dve v tomto jubilujúce košické herečky, Beáta Drotárová a Alena Ïuránová spolu s Andrejom Palkom, ktorého alternuje hosťujúci Peter Brajerčík.

NOC DIVADIEL VYVRCHOLÍ LAMPIÓNOVÝM SPRIEVODOM

Štátne divadlo Košice sa spolu s ďalšími košickými divadlami aj v tomto roku zapojí do projektu Noc divadiel, ktorý sa na Slovensku uskutoční v sobotu 19. novembra 2011.  Súčasťou programu Noci divadiel v Košiciach bude nielen druhá premiéra hry Vtáčatko, ale aj lampiónový divadelnícky sprievod od Thálie k Štátnemu divadlu a neskôr k Bábkovému divadlu a ku Kulturfabrik v Tabačke.

Zdroj: http://www.sdke.sk/

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk