magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Starostovia držia tímu EHMK palce
@ Aktuálne -> Región      Oct 06 2011 - 09:39 GMT

V utorok 4. októbra sa v poobedňajších hodinách stretli riaditeľ Ján Sudzina a umelecký riaditeľ Vladimír Beskid so starostami košických mestských častí. Deklarovali otvorenosť tímu voči mestským častiam, pretože ich považujú za významných partnerov pri komunikácii s občanmi.

Tuctu prítomných starostov riaditeľ neziskovej organizácie Košice 2013 Ján Sudzina predstavil nového umeleckého riaditeľa Vladimíra Beskida. Starostov ubezpečil, že tím je pripravený reflektovať na ich návrhy a pripomienky. Požiadal ich o spoluprácu pri komunikácii s občanmi využitím webstránok a obecých novín, ktoré väčšina mestských častí má.
"Projekt je napísaný pre občanov a bude úspešný len vtedy, keď bude úspešný u občanov. Preto o ňom musia vedieť," povedal Ján Sudzina.
V diskusii prítomní starostovia pozitívne reagovali na to, že nové vedenie zorganizovalo takéto stretnutie. "Vítame takéto stretnutie z dôvodu, že informácie, ktoré o projekte EHMK dostávame sú chabé. Doteraz bola komunikácia medzi mestskými časťami a tímom EHMK odtrhnutá od reality." - začal diskusiu šačanský starosta Rudolf Reštei.
Na vyše hodinovom stretnutí starostovia vyjadrili znepokojenie s meškajúcimi investičnými akciami, ktoré majú byť realizované v projekte EHMK a vyjadrili sa, že aj napriek tomu 'držia tímu EHMK palce'.

Tím neziskovej organizácie Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013 ponúkol starostom pomoc pri podávaní projektov na nimi organizované kultúrne podujatia, tak aby boli úspešné pri získaní finančnch prostriedkov z aktuálnej grantovej výzvy Regionálneho operačného programu, ktorej uzávierka je 30. novembra 2011.

Z : http://www.kosice2013.sk/sk/clanok/vedenie-ehmk-sa-stretlo-so-starostami

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk